sestdiena, 2013. gada 7. decembris

Pret celulīta vannas procedūra ar zilo mālu.


Foto: ladywow.ru
Jums būs nepieciešams:

400-500grami zilā māla,
100 grami jūras sāls,
1 ēdamkarote persiku, mandeļu vai olīveļļas,
Pievienojiet klāt 2-3 pilienus tikai no vienas jebkādas citrusa augu eļļas (apelsīna, mandarīna, greipfrūta, citrona).

Lai vanna pastiprinātu sildošu un pret celulīta efektu, klāt variet pievienot pāris pilienus kanēļa ēteriskās eļļas, bet esat uzmanīgi, jo kanēlis skaitās stipras iedarbības līdzeklis un var izraisīt apsārtumu un ādas kairinājumu. Šajā vannas procedūrā vajadzētu uzturēties ne ilgāk kā 15-20 min. Pēc procedūras, noskalojaties ar siltu ūdeni, bet bez ziepēm, nedaudz nosusiniet ādu ar mīkstu dvieli un ļaujiet ādai dabiski izžūt.
Veiciet šo procedūru katru otro dienu.


Kurs 10-15 procedūras.

Efektīva matu maska, kura atveseļo matu struktūru.

Foto: dsm.com

Lai pagatavotu šādu masku, jums būs nepieciešams :

1.    Pus glāze kefīra
2.    Viena ola
3.    Viena tējkarote kakao

Visu sajaucam un pagatavoto masu uzklājam uz sausiem matiem (uz saknēm un uz visu matu garumu).  Ļaujiet maskai apžūt un uzklājiet to atkārtoti, un tā tik ilgi kamēr visa maska porcija būs beigusies. Pēc tam aptiniet galvu ar polietilēna maisiņu un tam virsū uzlieciet dvieli. Turēt šādu matu masku vajadzētu 20-25 minūtes. Pēc tam galvu izmazgājiet ar bērnu šampūnu. Nobeigumā noskalojiet galvu ar vēsu nātru novārījumu.

Šī maska veicina matu augšanu vietās, kur veidojas plikpaurība, atjauno matu struktūru, padarot matus dzīvīgus un veselīgus. Ja šo masku lieto uz veseliem matiem, tad tā veicina matu augšanu un mati kļūst daudz biezāki.

Šādu masku ir jātaisa 2-3 reizes nedēļā ne mazāk kā 2-3 mēnešus.

otrdiena, 2013. gada 26. novembris

Kā nostiprināt nagus mājas apstākļos.


Foto: econet.ru


1). Pirmkārt, jāatceras, ka lielāko mājas darbu daļu ir ieteicams veikt cimdos, lai rokām nebūtu saskarsmes ar ķīmiskiem līdzekļiem.

2). Otrkārt, nostiprināt nagus mājas apstākļos var visdažādākajos veidos. Piemēram, uztaisot no jūras sāls vanniņu. Pagatavot šādu vanniņu ir ļoti vienkārši. Nelielā traukā ar siltu ūdeni, pievienojam 1 tējkaroti jūras sāls. Iegremdējam tur rokas un turam 15 minūtes. Pēc tam, noskalojiet rokas siltā ūdenī un uzklājam barojošo krēmu, maigi ierīvējot to nagos.

3). Nostiprināt nagus var ar masāžu. Uz mīkstas zobu birstes uzlieciet bērnu ziepes, uzmanīgi ar apļveida kustībām pamasējiet tos. Pēc tam noskalojiet ziepes siltā ūdenī. Uz kutikulas uzklājiet speciālo kutikulai paredzēto eļļiņu. Ar speciālo koka lāpstiņu pastumiet kutikulu uz augšu. Uzklājiet barojošo krēmu. 

4). Ļoti laba nagu maska ir no tomātiem. Paņemiet vienu nogatavojušu tomātu, samīciet to un iegremdējiet tajā rokas. Paturiet 5 minūtes( iespējams nedaudz sūrstēs) un noskalojiet siltā ūdenī. Uzklājiet barojošo krēmu.

Maskas pret ādas novecošanu - kaklam un dekoltē zonai.

Foto: lady.gazeta.kz
Rūpējoties par ādu, nedrīkst aizmirst par kaklu un dekoltē zonu. Neskaitot ādas attīrīšanu un krēmu lietošanu, šīm ķermeņu daļām ir ļoti nepieciešamas maskas. Tās ir jālieto 1-2 reizes nedēļā.

* Zemeņu maska- tai piemīt balinošas un atjaunojošās īpašības.
* Aveņu maska- tai piemīt atjaunojošās īpašības, lieliski izlīdzina sīkās krunciņas.
* Banānu maska- tai piemīt atjaunojošās īpašības un tā lieliski mīkstina dekoltē un kakla zonas ādu. Ada kļūst zīdaina.
* Smiltsērkšķu maska- bagātina ādu ar vitamīniem, atjauno dabīgo ādas toni.
* Kartupeļu maska- pagatavota maska no nevārītiem kartupeļiem, lieliski izlīdzina ādu, bet maska no vārītiem kartupeļiem, padara ādu maigu un samtainu.

* Tomātu maska- šai maskai piemīt pretiekaisuma iedarbība.

sestdiena, 2013. gada 23. novembris

Kā pareizi lietot otiņas.

Foto: vk.com/ime4ta



piektdiena, 2013. gada 22. novembris

Olu matu maskas.


Foto: krassottka.ru
Olā ir visas dzīva organisma attīstībai Saistītie raksti: uzturvielas. Olas baltumā un dzeltenumā ietilpst daudzas neaizstājamas aminoskābes, kas novērš blaugznu parādīšanos. Olas dzeltenums satur uzturvielas un vitamīnus, kuri ir ļoti nepieciešami matu augšanai. Lecitīns- atjauno matu struktūru, kuru bojājumi ir radušies matu krāsošanas, balināšanas vai ķīmijas rezultātā. Tas padara matus daudz stiprākus un gludākus. Olu dzeltenums satur B3 vitamīnu, kurš stimulē un paātrina matu augšanu, padarot matu krāsu daudz spilgtāku un piesātinātāku.

Olu matu maskas lietošanas ieteikumi:

Veselu olu jālieto, ja mati krīt ārā, kļuvuši blāvi vai ļoti bojāti.
Olas baltumu jālieto, ja mati bieži taukojās.
Olas dzeltenumu jālieto, ja mati ir ļoti sausi.

Olu matu maskas
·       Ola +piens (matu mitrināšanai un zīdainiem matiem)
·       Ola +citronu sula( gaišu matu spīdumam).
·       Ola + medus ( matu barošanai, ātrākai matu augšanai).
·       Ola + brūnais cukurs (matu barošanai, tumšu matu spīdumam).
·       Ola + ābolu etiķis ( matu spīdumam un mitrināšanai).
·       Ola + majonēze (matu barošanai un spīdumam).
·       Ola + banāns (matu barošanai, plāniem matiem).
·       Ola + olīveļļa ( lūstošiem un trausliem matiem).
·       Ola + dadžu eļļa ( matu nostiprināšanai un augšanai).
·       Ola + olīveļļa + citrona sula ( spēcīgiem un stipriem matiem).
·       Ola + rīcineļļa+ dadžu eļļa + citronu sula ( pret blaugznām un bojātiem matiem).
·       Ola + zaļās tējas pūderis ( plāniem, novājinātiem, blāviem, bojātiem matiem).

sestdiena, 2013. gada 16. novembris

Sejas kopšana ziemā - Ieteikumi.


Foto: zdravlady.ru
Ziemā sejas āda tiek pakļauta lielam stresam un sāk izskatīties neīpaši labi. Āda paliek sausa, sūrstoša, bāla un parādās apsārtums. Āda sāk izskatīties pelēcīga un nogurusi. Ļoti zema temperatūra, nokrišņi, vējš - tas viss ļoti kairina un padara sausu sejas ādu. Katrai sievietei ir jāatceras, lai izskatītos skaistai un jaunai, ziemas laikā sejas ādai ir nepieciešama intensīva kopšana. Rūpēties par sejas ādu ziemas laikā vajadzētu gan vīriešiem, gan sievietēm.


Daži ieteikumi sejas ādas kopšanā ziemas laikā:

·       Taukainas sejas ādas īpašniekiem iesakām pāriet un sākt lietot sejas ādas kopšanas līdzekļus, kas ir domāti normālai ādai.
·       Visas sejas maskas, iesakām taisīt biežāk nekā parasti: katru 2-3 dienu.
·       Noteikti jālieto speciālo sejas krēmu, kurš ir paredzēts tieši ziemas laikam ar aizsargājošām ādas funkcijām.
·       Nekādā gadījumā neatsakaties no mitrinošiem sejas krēmiem, bet tos ziemas laikā jālieto ar piesardzību. Ja uzklāsiet mitrinošu sejas krēmu pirms došanas ārā, tas vēl nebūs paguvis iesūkties un salā liekais mitrums uz sejas sasals, apsaldējot un bojājot sejas ādas virsējo kārtu. Rezultātā āda kļūs vēl sausāka un sāks lobīties. Mitrinošu sejas krēmu uz sejas jāuzklāj ne mazāk ka 2-3 stundas pirms došanās ārā. Lai krēms paspēj ādā iesūkties un nomierināt sejas ādu.

Foto: semjja.ru
·       Mitrināt ādu vajadzētu ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Dienā noteikti vajadzētu izdzert ap 3 litriem ūdens. Ja vēlaties skaistu mirdzošu sejas ādu, tad noteikti vajadzētu samazināt kafijas, tējas un gāzētu dzērienu lietošanu, jo tie  veicina šķidruma izvadīšanu no organisma.
·       Ziemas aukstajā laikā, barojošs sejas krēms ir neaizstājams līdzeklis sejas kopšanā. Tam ir ļoti svarīga loma: tas gan baro sejas ādu, gan  aizsarga ādu no nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Krēmu jāuzklāj uz sejas 1 stundu pirms došanas ārā, lai krēms paspēj iesūkties ādā.
·        Senos laikos mūsu vecvecmāmiņas, lai aizsargātu no sala sejas un roku ādu, lietoja cūku taukus, tos var iegādāties lielveikalos. Pirms došanas ārā plānā kārtā uzklāja uz sejas un roku ādas. Cūku tauki nesatur ūdeni, tamdēļ lieliski aizsargā ādu no nelabvēlīgas vēja iedarbības, palīdz izvairīties no apsaldēšanas un mitruma zuduma. Mūsdienās daudzi cilvēki ir atzinuši, ka dodoties slēpot, viņi izmanto seno tautas recepti jeb cūku taukus, sejas un roku aizsardzībai.
·       Ziemā sejas ādu ir ļoti rūpīgi jāattīra, jo tās virspusē šajā gadalaikā sakrājās ļoti daudz atmirušas šūnas. Īpaši tas attiecās uz sauso ādu, kura arī citos gadalaikos mēdz intensīvi lobīties. Te jums noderēs paštaisītais pīlings, tas var būt: brūnais cukurs, kafijas biezumi, medus vai kakao. Veikalā var iegādāties saudzējošus līdzekļus ādas attīrīšanai, sausai ādai vislabāk būtu izmantot sejas kopšanas līdzekļus uz putu bāzes.
·       Nav ieteicams ziemā aizrauties ar pūdera lietošanu, jo pūderis patiesībā nedaudz sausina ādu. Tamdēļ intensīvi lietojot pūderi ziemā, jūs varat nopietni kaitēt savai ādai, padarot to ļoti sausu.

Foto: youbetter.ru

·       Sākoties ziemas sezonai, vajadzētu nopietni pārskatīt savu dekoratīvo kosmētiku. Noteikti vajadzētu zināt, ka sejas krēmi iedalās vasaras un ziemas sezonām, tieši tapāt iedalās arī dekoratīvā kosmētika. Ne katra dekoratīvā kosmētika ir pielāgota ziemas sezonai. Ļoti nopietnu uzmanību ir jāpievērš tonālo krēmu un lūpu krāsu iegādei. Izvēloties tonālo krēmu pielūkojiet, lai tas saturētu vitamīnu E un būtu uz eļļas bāzes nevis uz ūdens bāzes.
·       Attiecībā uz lūpu krāsām ziemas laikā, labākais būtu atteikties no noturīgām lūpu krāsām, jo tās ļoti kaltē lūpas. Jūsu lupu krāsai ir jābūt barojošai ar taukainu struktūru. Būtu ieteicams, lai tās saturētu vitamīnus B un E, jo tie lieliski mitrina lūpas. Lūpu spīdumus arī būtu ieteicams izvēlēties ar barojošu formulu.

·       Ziemā izvēloties skropstu tušu, pievērsiet uzmanību laika apstākļiem. Ja ārā līst lietus vai intensīvi snieg, tad skropstu tušu vajadzētu izvēlēties ūdens noturīgu.

Pareiza sejas kopšana ziemas laikā- sejas barošana, mitrināšana, attīrīšana -, nodrošinās jūs ar veselīgu un skaistu sejas ādu.

Sejas maskas ziemas laikam


Foto: liveinternet.ru
 Ziemas laikā sejas ādai ir nepieciešama īpaša uzmanība, jo aukstais laiks, nokrišņi, stindzinošs vējš, apkure mājās, saules trūkums-tas viss ādai sagādā lielu stresu. Tamdēļ ziemas laikā āda kļūst sausa, raupja, apsārtusi, sāk lobīties un parādās nepatīkamā, velkoša sajūta. Iepriekšējā rakstā mēs minējām dažus ieteikumus kā var ziemas laikā pasargāt sejas ādu no nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Šajā raksta mēs izskatīsim kā mājas apstākļos var pagatavot sejas maskas, sejas ādas uzlabošanai. Sejas masku receptes mājas apstākļos ir ļoti iecienītas starp visa vecuma sievietēm.
Ziemas laikam paredzētas sejas maskas:


1.   Ziemas sejas maska no medus un auzu pārslām.
Lai pagatavotu šādu sejas masku, jums būs nepieciešams: 1 ola, ½ tējkarote medus, 5 pilieni olīveļļas, 5 pilieni citrona sulas, auzu pārslu milti.
  Paņemiet olu, atdaliet olas dzeltenumu no olas baltuma. Sakuliet olas dzeltenumu ar pus tējkaroti medus, pievienojiet klāt 5 pilienus olīveļļas un tik pat citrona sulas un visu kārtīgi samaisiet. Samaliet auzu pārslas līdz miltu konsistencei. Masu maisot, lēnām bēram auzu miltus klāt, tik ilgi kamēr izveidosies maska biezā krējuma izskatā. . Pirms uzklāt šo masku uz sejas,  uz ūdens bāzes nedaudz to uzsildiet, lai paātrinātu iesūkšanas procesu. Paturiet 15-20 minūtes un noskalojiet seju ar siltu ūdeni.

2.    Banānu sejas maska.
Lai pagatavotu šādu sejas masku, jums būs nepieciešams 1 nogatavojies  banāns, notīriet to. Paņemiet ¼ daļu no banāna, kārtīgi ar karoti samīciet to putriņā. Pievienojiet klāt pavisam nedaudz sejas barojošo krēmu, 5 pilienus olīveļļas un tik pat daudz citronu sulas. Visu kārtīgi samaisiet un šo masu uzklājiet uz sejas. Paturiet 15 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni.

Foto: 3koketki.ru

3.    Ziemas sejas maska no hurmas.
Hurma lieliski mitrina un baro sejas ādu. Ziemas laikā sejas maskas no hurmas ir ļoti veselīgas. No nogatavojuša hurmas augļa izgrieziet nedaudz mīkstuma un ar karoti samīciet to putriņā. Hurmai klāt pievienojiet ½ tējkaroti olīveļļas un pilnu 1 tējkaroti 20% krējuma. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sejas. Paturiet masku uz sejas 20 minūtes un noskalojiet to ar siltu ūdeni.

4.   Ziemas sejas maska sausai ādai.
 Ziemas laikā cilvēkiem ar sausas ādas tipu ir nepārtraukti jārūpējas par sejas ādas mitrināšanu un barošanu. Mitruma trūkums izraisa paātrinātu ādas novecošanos un krunciņu parādīšanos. Lai tas nenotiktu, pagatavosim sejas masku. Jums būs nepieciešama olīveļļa, vitamīns A un E, tos var iegādāties jebkurā aptiekā. Nelielu olīveļļas daudzumu uzsildiet līdz istabas temperatūrai, klāt pievienojiet 3 pilienus A vitamīna un 3 pilienus vitamīna. No marles auduma pagatavojiet sejas masku, izgriežot iedobumus acīm un mutei. Samitriniet marli siltā vitamīnu eļļā un uzklājiet masku uz sejas. Kad marle apžūs, procedūru atkārtojiet.  Noskalojiet sejas masku pēc 30 minūtēm.

5. Biezpiena barojoša sejas maska.
 Vislabāk ziemas laikā ir pagatavot barojošu sejas masku no biezpiena, jo piena produkti satur ļoti daudz aminoskābes un minerālvielas,  kuri ir ļoti vērtīgi mūsu ādai.  Lai pagatavotu šādu sejas masku, paņemiet 2 ēdamkarotes 5-9 % biezpiena, samīciet to ar karoti, pievienojiet klāt 1 tējkaroti olīveļļas un 1 olas dzeltenumu. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sejas ādas. Noskalojiet sejas masku ar siltu ūdeni pēc 20 minūtēm.

   6.   Ziemas sejas maska taukainai ādai.
Atdaliet olas baltumu no dzeltenuma, saputojiet to un pievienojiet klāt no pus citrona izspiestu sulu. Sajauciet citrona sulu  ar olas baltumu un ar vates disku uzklājiet šo masu uz sejas. Pēc dažam minūtēm maska uz sejas izžūs un uz ādas parādīsies plāna savelkoša plēvīte. Pēc tam uz sejas jāuzklāj vēl vienu maskas slāni, kad arī tas slānis izžūs, tad uzklājiet trešo slāni. Noskalojiet sejas masku ar siltu ūdeni pēc 20 minūtēm.

Foto: woman.ru 
7.    Ziemas sejas maska problemātiskai ādai
Attīrīt problemātisko ādu un samazināt tauku izdalīšanos ziemas laikā, palīdzēs rauga maska. Paņemiet 20 gramus rauga,bet ne sauso, pievienojiet klāt nedaudz piena. Visu kārtīgi samaisiet. Ar vates diska palīdzību uzklājiet šo masu uz sejas un ļaujiet tai izžūt. Noskalot masku no sejas būtu vislabāk ar zāļu uzlējumu - kumelīšu, nātres, ceļmallapas, piparmētru, bērzu lapu vai kliņģerītē -, jo tām piemīt dziedējošās un pretiekaisuma iedarbības.

8.    Sejas maska sausai ādai ar lobīšanas pazīmēm.
Paņemiet pa 1 tējkarotei aptiekas kumelītes, ceļmallapas un piparmētras, uzvāriet, klāt pievienojiet 1 tējkaroti kartupeļu cietes. Nedaudz atdzesējiet un siltu ar vates disku uzklājiet uz sejas ādas. Šāda zāļu maska palīdzēs tiem, kuriem ir problēma ar ādas lobīšanos un ļoti sausa āda. Maska mitrinās ādu un likvidēs sejas velkošu sajūtu.

9.    Tonizējoša medus- citrona sejas maska
 Nedaudz uzsildiet 1 tējkaroti medus, sajauciet to ar 40 pilieniem citrona sulas un 1 ēdamkaroti baltā māla. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sejas. Paturiet masku 25 minūtes un noskalojiet to ar vēsu ūdeni.

10.        Ziemas jogurta sejas maska sausai ādai.

Lai pagatavotu šādu sejas masku, paņemiet 2 ēdamkarotes medus, sajauciet ar 1 ēdamkaroti parasta, nesalda jogurta. Visu kārtīgi samaisiet. Pēc vēlēšanas šai masai klāt var pievienot nedaudz greipfrūta sulas. Masku uzklājiet uz sejas un kakla ādas, un paturiet 15 minūtēs. Maskas paliekas jānotīra ar vates disku, samitrinātu melnā tējā. Medum piemīt antibakteriālās īpašības, jogurts nodrošinās ādas mitrināšanu un bagātinās ādu ar barības vielām. Greipfrūta sula atjaunos ādas elastību. 

piektdiena, 2013. gada 20. septembris

Rauga matu maskas matu augšanai


Foto: modniy.tv
Raugs satur visas matiem nepieciešamās barības vielas, kuras stimulē matu augšanu. Rauga sastāvā ietilpst olbaltumvielas no ,kurām veidojas matu struktūra, kā arī visas B grupas vitamīni, kuri palīdz matiem augt stipriem un veseliem.
Rauga matu maskas ir ieteicams taisīt visiem, kuri vēlas nodrošināt saviem matiem pilnvērtīgu barošanu un kopšanu. Pateicoties raugam, mati sāks augt daudz ātrāk. Raugs palīdz cīnīties ar- matu izkrišanu, stimulē to augšanu, uzlabo matu struktūru. Piedāvājam dažus rauga matu masku variantus, izvēlaties sev piemērotāku.

Rauga matu maska pret matu izkrišanu
Paņemat rauga briketi, no tā nogriežat apmēram ¼ daļu. Pārējo varat ielikt ledusskapī. Klāt pievienojiet pus tējkaroti medus un kārtīgi samaisiet raugu kopā ar medu. Atstājiet uz vienu stundu. Pēc tam rauga masu uzklājiet uz sausiem matiem, kārtīgi ierīvējot matu saknēs un visā matu garumā. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu, un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni bez šampūna.
Rauga matu maska matu nostiprināšanai
Paņemiet pusglāzi kefīra, nedaudz uzsildiet to, klāt pievienojiet pus paciņu rauga un 1 ēdamkaroti medu. Ļaujiet masai pacelties augšā, tad klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti kakao. Pēc tam rauga masu uzklājiet uz sausiem matiem, kārtīgi ierīvējot matu saknēs, visā matu garumā. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu. Ļoti laba matu maska-raugs un kakao, baro matus, kefīrs labi mitrina. Pēc šīs matu maskas mati smaržo pēc šokolādes.

Foto: misseva.ru

 Rauga un olbaltuma matu maska
Sajauciet 1 ēdamkaroti sausā rauga ar 1 tējkaroti silta ūdens. Sanākušajā putriņā pievienojiet klāt sakultu olas baltumu, un kārtīgi visu samaisiet. Kārtīgi ierīvējiet sausajās matu saknēs un visu matu garumā. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu.

Rauga matu maska sausiem matiem
Paņemiet glāzi kefīra, nedaudz uzsildiet, pievienojiet klāt 1 ēdamkaroti sausā rauga, kārtīgi samaisiet un atstājiet siltā vietā uz vienu stundu. Pēc stundas uzklājiet uz sausiem matiem, kārtīgi ierīvējot matu saknēsun visu matu garumā. Atstājiet uz 30 minūtēm. Pēc pusstundas izskalojiet matus ar siltu ūdeni, tad nobeigumam, noskalojiet matus ar ūdeni, kuram klāt ir pievienots nedaudz ābola etiķis. Maska likvidē blaugznas, mitrina, baro un paātrina matu augšanu. 

Foto: youcure.me

Rauga un sīpola matu maska
Sajauciet 1 ēdamkaroti sausā rauga ar 1 ēdamkaroti silta ūdens. Klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti sīpola sulas, šķipsniņu sāls, un 1 tējkaroti dadžu eļļas. Kārtīgi visu sajauciet un rūpīgi ierīvējiet masku sausos matu saknēs. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu. 

Rauga-sinepju un medus matu maska
Sajauciet 1 ēdamkaroti sausā rauga ar 1 ēdamkaroti silta ūdens. Klāt pievienojiet 1 tējkaroti cukura. Atstājiet šo masu uz stundu siltā vietā. Tad matu maskai klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti medus un 2 tējkarotes sinepju pulvera. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sausām matu saknēm. Masku atstājiet matos uz stundu un tad izmazgājiet galvu ar šampūnu. Taisiet šādu matu masku 1 reizi nedēļā un 2 mēnešu garumā, un jūs paši ievērosiet, ka jūsu mati ļoti ātri sāks augt.

Foto: myladies.ru
Raugs ar cukuru plāniem un nepaklausīgiem matiem
Izšķīdiniet 30 gramus rauga siltā ūdenī un klāt pievienojiet 1 tējkaroti cukura. Kad masa sāks ierūgt, uzklājiet sausos matos visu matu garumā un paturiet 1 stundu. izskalojiet galvu ar siltu ūdeni bez šampūna.

Rauga - medus matu maska
Paņemiet raugu un medu vienādās proporcijās, izšķīdiniet siltā ūdenī un atstājiet uz 1 stundu siltā vietā. Uzklājiet matu masku uz sausiem matiem. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu.

Rauga matu maska plāniem un novājinātiem matiem
Paņemiet 20 gramus rauga, sajauciet kopā ar siltu pienu un nolieciet uz 20 minūtēm siltā vietā, lai uzrūgst. Pēc tam šai masai klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti olīveļļas un 1 olas dzeltenumu. Visu kārtīgi sajauciet. Ierīvējiet masku sausos matu saknēs un visā matu garumā. Masku atstājiet matos uz 40-50 minūtes , aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni.

Ja jūms šīs raksts ir nodērējis, iesakiet to arī saviem draugiem, nospiežot  zemāk uz norādītajām podziņām.

Pīlādžu sejas maskas


Foto: liveinternet
Pīlādžu ogas ir ļoti vērtīgas mūsu organismam. Tās var izmantot arī kosmētiskos nolūkos, taisot sejas un matu maskas. Šodien parunāsim tieši par sejas maskām un to, kādu labumu var sniegt pīlādzis mūsu ādai. Mājas apstākļos taisītas pīlādžu sejas maskas var pielāgot jebkādam ādas tipam. Pīlādzis palīdzēs attīrīt, mitrināt, barot un kopt jūsu ādu. Pīlādzis lielos daudzumos satur ādai tik ļoti nepieciešamas barības vielas. Pīlādžu sula savelk poras, noņem kairinājumus un visdažādākos iekaisumus, tonizē un piedot ādai tvirtumu. Pīlādzis aizkavē ādas novecošanu. Pīlādzi parasti ievāc no septembra līdz novembrim līdz pirmajām salnām. Tas ir atkarīgs no klimatiskās zonas. Pīlādzi izmanto sasaldētā, svaigā vai kaltētā veidā.



Pīlādžu barojošā sejas maska                                     
Pīlādžu barojošā sejas maska sausai un vīstošai (novecojošai) ādai. Lai pagatavotu šādu masku paņemiet 1 ēdamkaroti nogatavotu pīlādžu ogu, kārtīgi saspiediet tās putriņā. Klāt pievienojiet pus ēdamkaroti biezpiena, pus ēdamkaroti krējuma, 1 tējkaroti medu, 1 olas dzeltenumu un visu kārtīgi samaisiet. Ja maska ir sanākusi pabieza, tad klāt pievienojiet nedaudz augu eļļas.

Pīlādžu sejas maska sausai ādai
Kārtīgi saberziet 1ēdamkaroti pīlādžu ogu, klāt pievienojiet 1 olas dzeltenumu, 1 tējkaroti medu un 1 tējkaroti sviesta. Visu kārtīgi sajauciet un uzklājiet uz tīras sejas ādas uz 20 minūtēm. Masku nomazgājiet ar siltu ūdeni.

Pīlādžu sejas maska taukainai ādai
Kārtīgi saberziet 2 ēdamkarotes nogatavojušās pīlādžogas, klāt pievienojiet 4-5 smalki sakapātus pētersīļu lapas un 1 tējkaroti citronsulas. Visu kārtīgi samaisiet, variet visu sablenderēt, un uzklājiet uz tīras sejas ādas. Paturiet šādu masku 15 minūtēs un noskalojiet ar vēsu ūdeni.

Foto: sunhome.ru

Pīlādžu sejas maska normālai ādai
Kārtīgi saberziet 1 ēdamkaroti pīlādžogas, klāt pievienojiet 1 nelielu uz smalkās rīves sarīvētu ābolu, visu kārtīgi samaisiet. Var visu sablenderēt. Uzklājiet uz tīras sejas ādas un dekoltē zonas. Paturiet 15 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni.

Atsvaidzinoša pīlādžu sejas maska
Sablenderejiet vai saspiediet 2 ēdamkarotes pīlādžogas, šai putriņai klāt pievienojiet 1 tējkaroti šķidrā medus. Biezā kārtā uzklājiet uz sejas, pārklājiet ar marles audumu un dvieli. Paturiet 15 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni. Pīlādžu-medus maska lieliski atsvaidzinās sejas ādu un izlīdzinās sīkas krunciņas.

Attīroša un barojoša pīlādžu sejas maska (taukainai ādai)
Sauju ar pīlādžogām ietiniet marles audumā, samīciet un izspiediett sulu. Pievienojiet pīlādžu sulai klāt paniņas (1:1), uzklājiet uz sejas ādas vairākos slāņos. Uzklājiet, nedaudz ļaujiet apžūt un uzklājiet atkal un tā vairākas reizes. Paturiet 20 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni. Šī maska baro, lieliski attīra taukaino ādu.

Foto: kraso1000.ru

Mitrinoša pīlādžu sejas maska(normālai ādai)
3 ēdamkarotes pīlādžogu sulas sajauciet ar 1 tējkaroti pavisam nedaudz uzsildītu medu, atšķaidīt ar 2 ēdamkarotēm silta piena vai dabīga jogurta (bez piedevām). Iemērciet marles audumu izveidotajā šķīdumā un šo marli uzklājiet uz sejas. Paturiet 20 minūtes, uzklājot sejai pa virsu dvieli. Noskalojiet masku ar siltu ūdeni un uzklājiet barojošo sejas krēmu.

Pret krunciņu pīlādžu sejas maska (nobriedušai ādai)
 Paņemiet 2 ēdamkarotes izkaltētas pīlādžogas, pārlejat pāri 3 ēdamkarotes vāroša ūdens, ļaujiet ievilkties. Kad ogas būs ievilkušās, nolejiet ūdeni, ogas saspiediet un sajauciet ar 1 tējkaroti medus, klāt pievienojiet sakultu biezās putās olu baltumu. Visu kārtīgi samaisiet un biezā kārtā uzklājiet uz sejas un kakla ādas. Ja maska sanāca pārāk šķidra, tad izmantojiet marles audumu, lai maska nenotecētu. Paturiet 20 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni.

Ja jūms šīs raksts ir nodērējis, iesakiet to arī saviem draugiem, nospiežot  zemāk uz norādītajām podziņām.

svētdiena, 2013. gada 8. septembris

Želatīns nagiem - roku nagu kopšana


Foto: blondnotes.ru

Senos laikos, it īpaši 50-60 gados, ļoti populārs nagu nostiprināšanas un kopšanas veids bija-želatīna nagu maskas. Gadiem ejot par želatīna nagu maskām tika piemirsts, jo parādījās skaistumkopšanas saloni. Tā kā šobrīd vairums cilvēku vēlas skaistumkopšanā izmantot dabīgos un naturālos līdzekļus, tad želatīna vanniņas nagiem būs tieši tas, kas ir vajadzīgs. Katra sieviete var atļauties nagu kopšanu mājas apstākļos. Ja jūs vēlaties skaistus un veselīgus nagus, neaizmirstiet par tiem rūpēties. Lai nagi būtu stipri, tiem ir vajadzīgi vitamīni A, B, C, E, D. Visi šie vitamīni pietiekamā daudzumā atrodas augļos un dārzeņos. Bet var arī palietot sintētiskos vitamīnus.



Foto: dokonchikovnogtej.ru
Nagu nostiprināšana ar želatīnu, kura galvenā sastāvdaļa ir olbaltumvielas, tās stiprina, padara nagus mazāk lūstošus, tie pārstāj slāņoties. Želatīna nagu maskas palīdz nagiem atgūt veselīgo izskatu, bagātina tos ar vitamīniem un paātrina nagu augšanu. No želatīna var taisīt maskas nagiem vai lietot to iekšķīgi. Ēdiet pēc iespējas vairāk galertus vai augļu želejas.

Ja atšķaidīto želatīnu sajauc ar ūdeni vai citrona sulu un lieto šādu nagu masku mēnesi, tad nagi būs stipri un veselīgi. Želatīnu var iegādāties jebkurā veikalā, bet tam jābūt bez krāsvielām un sintētiskām piedevām.
Izšķīdinām želatīnu siltā ūdenī un ļaujam tam nedaudz uzbriest. Ja želatīns nav izkusis pilnībā, tad uz ūdens bāzes maisot to pasildām līdz želatīns pilnībā izšķīdis. Bet neļaujiet tam sākt vārīties, jo tad želatīns zaudēs savas labās īpašības. Tad ļaujam želatīna nagu maskai atdzist.

Sagatavosim nagus maskai:
Sākumā jānomazgā kārtīgi rokas ar ziepēm, tad vajadzētu veikt neapgriežamo manikīru. Uz nagiem uzklājam līdzekli kutikulas noņemšanai un ar apelsīna koka kociņu (ja tāda nav, tad ar parasto kociņu, kurš ir domāts kutikulas noņemšanai) pastumiet kutikulu līdz malai. Pēc tam uzklājiet uz rokām un nagiem mitrinošu krēmu.


Foto: moinogti.com
Nostiprinoša vanniņa nagiem
Lai pagatavotu šādu vanniņu , paņemiet 1 ēdamkaroti želatīna, 1 glāzi vārīta ūdens, bet, lai tas nav karsts. Sajaucam to, ļaujam uzbriest un uz ūdens bāzes uzsildam kamēr želatīns pilnībā izšķīst. Ļaujam nedaudz atdzist. Kad tas ir atdzisis, ņemam jau sagatavotu želatīnu un iemērcam tajā rokas un turam 15-20 minūtes. To var darīt sēžot pie televizora. Dažādībai želatīna vanniņai klāt var piepilināt dažus pilienus citrona vai apelsīna sulas. Nostiprinošu vanniņu nagiem jātaisa 3-4 reizes nedēļā. Želatīna nagu maska paātrinās nagu augšanu un nostiprinās tos. Nagu nostiprināšana ar želatīnu-tas ir labākais līdzeklis nagu atjaunošanā mājās apstākļos.

Foto: vk.com
Nostiprinoša medus-citrona nagu maska
Želatīnu sajaucam ar ūdeni tieši tā kā norādīts iepriekšējā receptē. Tad, kad želatīns ir izkusis, klāt pievienojām uz pusglāzi želatīna masas, 1 tējkaroti medus un 1 tējkaroti citrona sulas. Šajā maskā iemērcam vates diskus un pieliekam tos klāt pie nagiem, un paturam 20 minūtes. Ja taisīt šādu nagu masku visa mēneša garumā, tad jūsu nagi kļūs gludi un spīdīgi.

Želatīna maskas ir lielisks līdzeklis priekš tiem, kuri grib nostiprināt nagus pēc nagu uzaudzēšanas.


svētdiena, 2013. gada 1. septembris

Matu maska ar želatīnu( matu laminēšana mājas apstākļos)!

Foto: madam-club.ru

Ja jums ļoti lēni aug mati un jūs vēlaties, lai tie augtu daudz ātrāk, lai sāktu   skaisti spīdēt, tad šī matu maska būs domāta tieši jums.


Želatīna matu maska skaitās barojoša, jo satur ļoti daudz proteīnus, kuri ir ļoti vajadzīgi matu un nagu atjaunošanai. Šāda tipa matu maska neskaitās ārstnieciska, tā neizārstēs, piemēram, matu krišanas problēmu.

Želatīnu jāņem parasto bez krāsvielām. Ar želatīna matu masku nevajadzētu aizrauties, jo pastāv ļoti daudz želatīna veidi, un vairāki no tiem var sausināt matus. Kā arī pēc želatīna matu maskas, kādu laiciņu nevajadzētu lietot matu fēnu un karsējošus līdzekļus, lai mati paspēj atpūsties un nedaudz atjaunoties.

Lai pagatavotu šāda tipa matu masku, jums būs vajadzīgs:

  •  1ēdamkarote želatīna
  •  3ēdamkarotes karsta ūdens( bet ne vārošu)
  •  1tējkarote matu balzāma vai matu maskas, kuru jūs šobrīd lietojat

Želatīnu sajauciet ar karstu ūdeni, bet ne vārošu, kārtīgi samaisiet, lai nav kunkulīši, ļaujiet nedaudz pastāvēt, kādas 20 minūtēs. Kad želatīns uzbriedīs, sajauciet to ar matu balzāmu. Pa to laiku kamēr želatīns briest, izmazgājiet galvu ar šampūnu, uzklājiet matu balzāmu, kārtīgi izskalojiet un ar dvieli nosusiniet matus, lai tie ir pavisam nedaudz mitri. Tad uzklājiet želatīna masu uz tīriem, nedaudz mitriem matiem, atkāpjoties kādus 1-2 cm no matu saknēm un kārtīgi ierīvējiet matu masku visu matu garumā. Masku neklājiet uz galvas ādas vai matu saknēm, tad aptiniet galvu ar polietilēna maisiņu vai uzvelciet dušas cepurīti. Papildus galvu aptiniet ar dvieli un pasildiet ar fēnu 10-15 minūtes. Tad vēl vajadzētu paturēt matu masku matos apmēram 45 minūtes. Pēc tam kārtīgi izskalojiet galvu ar siltu ūdeni, nedaudz paturiet matus zem silta ūdens strūklas, ja arī ir palicis kāds želatīna kamoliņš, tad tas izkusīs un izskalosies. Garākus matus skalot vajadzētu nedaudz ilgāk, kamēr želatīns kārtīgi izskalojas. Pēc šādas matu maskas mati kļūst spīdīgāki un matu gali izskatīsies daudz veselīgāki. Želatīna laminēšanu mājas apstākļos jūs varat taisīt vienu reizi nedēļā un divu mēnešu garumā. Rezultātu jūs pamanīsiet jau pēc pirmās lietošanas reizes, un ar katru reizi laminēšanas efekts uzlabosies. 


Matu laminēšana mājas apstākļos ar želatīnu

Foto: self-confidence.ru 

Ja pēc šīs matu maskas jūsu mati tomēr ir kļuvuši cietāki un sausāki, tad jūsu matu tipam šī matu maska neder vai želatīns ir trāpījies nekvalitatīvs. Ja tas tomēr notika, nesatraucaties, nākošajā dienā izmazgājiet matus atkal kārtīgi ar šampūnu , ieliekat matu balzāmu, paturat apmēram 3 minūtes un kārtīgi izskalojiet ar siltu ūdeni. Nobeigumā matus izskalojiet ar vēsu ūdeni, kuram klāt ir pievienota citronu sula, lai ūdens būtu nedaudz skābs. Var izskalot ar kumelīšu tējas novārījumu. Matiem vajadzētu kļūt daudz mīkstākiem un spīdīgākiem.

Šī ir viss vienkāršākā recepte matu laminēšanas mājās apstākļos, bet jūs varat izmeiģināt arī matu maskas ar želatīnu ar laminēšanas efektu. Piemeklējiet sev piemērotāko matu masku, vadoties pēc jūsu matu tipa, matu krāsas un tā, cik ļoti jūsu mati ir bojāti. Taisot matu masku, tai jābūt krējuma vai šķidrā medus konsistencē. Masku neklājiet uz matu saknēm vai galvas ādas, lai neizraisītu niezi vai alerģiskas reākcijas un lai maska vieglāk noskalotos nost. Atkāpjaties vismāz 2 cm no galvas ādas.  Matu masku lietošanas princips ir visām vienāds kā norādīts pirmajā receptē, mainās tikai masku sastavdaļas. Zemāk mēs izskatīsim dažas receptes matu laminēšanas mājās apstākļos vairākiem matu tipiem. Jums tikai atliks piemeklēt sev vispiemērotāko.

Foto: haircompany.pro

Želatīna matu maska ar pienu
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes piena (proporcijās 1:3). Uz ūdens bāzes sildam, kamēr želatīns pilnībā izskūst, bet sekojiet, lai tas neuzvārās, jo tad želatīns pazaudēs visas savas labās īpašības. Kad želatīns atdzisīs, uzklājam uz tīriem, mitriem matiem.

Želatīna matu maska sausiem matiem
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes ūdens. Pēc tam pievienojām 1 tējkaroti ābolu etiķa un pāris pilienus lavandas eteriskās eļļas. Uz ūdens bāzes visu kārtīgi izšķīdinam, atdzesējam un lietojam kā norādīts pašā pirmajā receptē.

Želatīna matu maska taukainiem matiem
Sajaucam 1 olas dzeltenumu, 4 ēdamkarotes citronu sulas, 1 ēdamkaroti želatīna un 1 ēdamkaroti šampūna. Visu kārtīgi sajaucam un liekam uz ūdens bāzes, sildam līdz želatīns izkusīs, atdzesējam un lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna-olu matu maska visu matu tipiem
Sajaucam 1ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes ūdens. Piejaucam klāt 1 olas dzeltenumu un liekam uz ūdens bāzes, sildam kamēr želatīns izkusīs, atdzesējam. Lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna matu maska matu kuplumam
Sajaucam 1 tējkaroti želatīna, 1 tējkaroti bezkrāsaino hennu, 1 tējkaroti sinepes, 2 ēdamkarotes ūdens un 1 olu dzeltenumu. Kārtīgi visu sajaucam un sildam uz ūdens bāzes kamēr želatīns izkusīs, atdzesējam. Lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna matu maska ar sulu
Blondīnes var masai klāt pievienot citrona sulu, bet brunetes burkānu sulu. Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes sulas. Sulu mēs pievienojam ūdens vietā. Sildam uz ūdens bāzes kamēr želatīns izkusīs, atdzesejam un lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna un dadžu eļļas matu maska
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes silta ūdens. Klāt pievienojam 1 tējkaroti dadžu ēļļas. Visu sildam uz ūdens bāzes, kamēr želatīns izskusīs. Atdzesējam un lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna matu maska ar mandeļu eļļu
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna, 3 ēdamkoretes silta ūdens. Ja jums ir sausi mati, tad pie šīs masas pievienojam -1,5 tējkarotes mandeļu eļļas (var nopirkt aptiekā vai Drogas veikalos), normāliem matiem -1 tējkaroti mandeļu eļļas, taukainiem matiem- 0,5 tējkarotes mandeļu eļļas. Visu sildam uz ūdens bāzes kamēr želatīns izkusīs, atdzesējam un lietojām kā norādīts pirmajā receptē.

 IETEIKUMI

  • Centieties matu maskas neklāt virsū uz galvas ādas un uz matu saknēm. Lai neparādās nieze vai kāda alerģīska reākcija.
  • Centieties, lai želatīns pilnībā izkūst, neklājiet želatīnu, ja tas ir vēl ar kamoliņiem. Tādu želatīnu būs grūti izskalot no matiem ārā un pēc tam grūti būs matus izķēmmēt.
  • Kad sildīsiet želatīnu uz ūdens bāzes, sekojiet līdzi, lai želatīns neuzvāras, jo tas zaudēs savas labās īpašības, ja tomēr tas notika tad labāk sataisiet matu masku no jauna. 

Daudzi cilvēki želatīnu lieto vēl papildus iekšķīgi, lai mati un nagi ātrāk augtu. Pēc atsauksmēm spriežot, ļoti labi nostiprina matus un nagus.