Kā pareizi noteikt sejas ādas tipu
Foto: lillucifer |
Lai pareizi koptu sejas ādu, vispirms vajadzētu noteikt savas sejas ādas tipu. Tas ir nepieciešams, lai pareizi rūpēties par ādu un zinātu kāda kosmētika der tieši jums. Daudzi to nezina, līdz ar to nepareizi kopj sejas ādu un lieto nepareizo kosmētiku, tā rezultātā pasliktinās sejas ādas stāvoklis. Sejas ādas tipi iedalās četras daļās.
*Normāls ādas tips - gluda, stingra, elastīga, maigi rozā ar mazām porām.
*Taukains ādas tips – āda spīd, lielas poras, pūtītes, pinnes.
*Sausais ādas tips – maz tauku, maz mitruma, raupja, lobās, galvā ir blaugznas, jūtīgā āda un ātri iekaist.
*Sausais ādas tips – maz tauku, maz mitruma, raupja, lobās, galvā ir blaugznas, jūtīgā āda un ātri iekaist.
*Kombinēts ādas tips – tauki uz zoda, deguna un pieres.
Gadiem ejot mainās arī sejas ādas tips, bet, ja sejas āda tiek pareizi kopta, tā var saglabāties ļoti ilgi labā stāvoklī. Lai pareizi noteikt ādas tipu, jums vispirms vajadzētu kārtīgi notīrīt seju, noņemt no tās kosmētikas paliekas, nepielietojot toniku vai kādus krēmus. Pēc sejas mazgāšanas ļaujiet tai atpūsties bez kosmētikas vai kādiem kosmētiskiem līdzekļiem kādas 2-3 stundas. Lai veiktu testu, izgrieziet no papīra salvetes 5 kvadrātiņus. Pēc 2 stundām šos papīra kvadrātiņus pielieciet un piespiediet pie pieres, deguna, zoda, uz laba un kreisā vaigā. Testa rezultātu nosaka pēc taukainiem nospiedumiem uz papīra salvetēm. Noņemot salvetes, kārtīgi aplūkojiet tās un salīdziniet rezultātus ar zemāk norādītiem ādas tipiem.
Normāls ādas tips
Ja uz salvetēm ir parādījās pavisam nelieli tauku nospiedumiņi tas nozīmē, ka jums ir normāls ādas tips.
Bet, lai precīzi noteikt ādas tipu atbildiet uz dažiem jautājumiem.
- Vai aplūkojot sejas ādu viņa ir gluda un matēta?
- Jūsu ada ir svaiga, stingra, elastīga?
- Sejas āda ir maigi rozā krāsā bez taukaina spīduma?
- Taustot sejas ādu tā ir gluda?
- Poras ir, bet praktiski nav pamanāmas?
- Pēc sejas mazgāšanas nejūtat nekādu diskomfortu?
- Jūsu āda nav pārāk taukaina un nav pārāk sausa?
Ja atbildot uz šiem jautājumiem jums vairāk izskanēja pozitīvas atbildes, tad jums ir normāls ādas tips. Tas nozīmē, ka ar jūsu ādu viss ir kārtībā, bet tas nenozīmē, ka šādu ādas tipu nav jākopj un nav jārūpējas par to. Ar mūsu ekoloģisko stāvokli arī par normālu ādas tipu vajadzētu rūpēties- attīrīt, kopt un mitrināt.
Sausais ādas tips:
Ja salvetes ir palikušas sausas visas norādītajās vietās- tas nozīmē, ka jums ir sausais ādas tips.
Bet, lai precīzi noteikt ādas tipu atbildiet uz dažiem jautājumiem.
Pie spilgtas gaismas kārtīgi aplūkojiet sejas ādu un atbildiet uz šiem jautājumiem.
- Vai var pamanīt uz sejas ādas poras?
- Jūsu ādas krāsa vairāk ir sarkanīgi-rozā?
- Vai aukstumā, saulē un vējā āda kļūst apsārtusi un kairinoša?
- Vai pēc sejas mazgāšanas esat sajutuši velkošu sajūtu?
- Ja jums ir pāri 25, vai jums ir parādījušās pirmās krunciņas acu rajonā?
Ja atbildot uz šiem jautājumiem jums vairāk izskanēja pozitīvas atbildes, tad jums ir sausais ādas tips.
Ja tauku nospiedumiņi ir parādījušies T-zonā (piere, deguns un zods) tas nozīmē, ka jums ir kombinētais (jauktais) ādas tips. Bet, lai precīzi noteikt ādas tipu atbildiet uz dažiem jautājumiem.
- Vai pieliekot pie pieres, deguna, zoda(T-zona) uz salvetes parādījās izteikti tauku nospiedumi?
- Vai vaigu un deniņu rajonā āda izskatās vienlīdzīgi gluda?
- Vai pēc sejas tīrīšanas, deguns sāk spīdēt jau pēc stundas?
- Jums neliekās, ka jūsu āda vasaras sezonā ir daudz taukaināka nekā citos gada laikos?
- Vai ziemas periodā jūsu āda uz pieres un vaigu rajonā kļūst sakairināta un apsārtusi?
- Vai sejas vidusdaļā ir paradījušās izteikti lielas poras?
Ja atbildot uz šiem jautājumiem jums vairāk izskanēja pozitīvas atbildes, tad jums ir kombinētais( jauktais)ādas tips.
Taukains ādas tips:
Ja salvetes ļoti piesūcinājās ar taukiem- tas nozīmē, ka jums irtaukains ādas tips. Bet, lai precīzi noteikt ādas tipu atbildiet uz dažiem jautājumiem.
- Vai uz visiem pieliktajiem salvetes gabaliņiem parādījās tauku nospiedumi?
- Vai vaigu rajonā tauku nospiedumi bija tik pat lieli, ka T-zonā?
- Vai uz ādas ir izteikti pamanāmi pinnes?
- Vai uz ādas bieži parādās pinnes?
- Vai pinnes parādās arī uz vaigiem?
- Vai uz vaigiem parādās arī melnas pinnes?
- Vai jums neliekas, ka jūsu ādas krāsa ir nedaudz bālgana?
Ja atbildot uz šiem jautājumiem jums vairāk izskanēja pozitīvas atbildes, tad jums ir taukains ādas tips.
Atūdeņota āda-var tikt novērota jebkuram ādas tipam. Parādās sejas velkoša sajūta.
Jūtīga āda -šādi simptomi parādās tad, kad ir bojāti ādas aizsardzības funkcijas. Jūtīga āda var būt gan taukainam ādas tipam , gan sausam ādas tipam. Tāda āda strauji reaģē uz temperatūras maiņām, kā arī ļoti reaģē uz vēju, sauli, salu, ir pakļauta alerģiskām reakcijām uz kosmētiķiem līdzekļiem. Bieži parādās apsārtumi, izsitumi, kairinājums, āda bieži lobās.
Problemātiska āda - šādu nosaukumu ir iemantojusi āda, uz kuras nepārtraukti parādās pinnes un pumpas.
Vīstoša āda - kad uz ādas strauji parādās mīmikas krunciņas, āda zaudē tvirtumu, ādas tonis pieņem pelēcīgo nokrāsu.
Visus šos simptomus var viegli likvidēt ar kosmētisku procedūru palīdzību un pareizu kopšanu mājas apstākļos.
Reakcijas: |
Kā pareizi kopt sejas ādu?
Sejas āda ir katras sievietes vizītkarte. Tieši pēc sejas ādas var noteikt sievietes vecumu un dzīves stilu. Bet kurš no mums nesapņo, ilgāk saglabāt jaunību? Tas ir rezultāts tam kā mēs rūpējamies un kopjam savu sejas ādu. Par nožēlu bieži mūsu āda nesaņem pietiekamu aprūpi, par ko mēs paši pēc tam arī ciešam. Mēs pastāstīsim jums par dažiem noslēpumiem kā kopt sejas ādu.
Par sejas ādas kopšanu ir jādomā jau agrā jaunībā. Šodien mēs parunāsim par sejas ādas kopšanu no 20 gadiem. Tā ir pamata ādas kopšana, kurā vēl neietilpst pret novecošanas komponenti, bet skaitās efektīva profilaktiska cīņa pret krunciņu parādīšanos nākotnē. Kā jau mēs zinām, krunciņas mēdz parādīties pēc 25 gadiem. Kamēr jums vel nav 25 gadi, tad satraukties par krunciņu veidošanos vēl nevajadzētu, bet arī aizmirst par tām nevajadzētu. Kā jau zināms, šajā vecumā pubertātes problēmas jau sen ir pagātnē un mūsu āda vairs nav tik kaprīza, bet tieši tagad viņa pieprasa nepārtrauktu kopšanu. Šeit būs galvenie soļi, kurus vajadzētu ievērot no rīta un vakarā.
1. Attīrīšana. Būsim jau visi dzirdējuši par to ,ka seju mazgāt ar ziepēm kategoriski nav ieteicams, jo tas boja mūsu sejas ādas dabīgo tauku apvalku, un var kļūt par cēloni daudzām problēmām. Piemēram, āda var kļūt ļoti sausa un tam visam klāt sāk parādīties priekšlaicīgas krunciņas. Kam tas ir vajadzīgs? Tamdēļ labāk seju kopt ar specialiem kosmētiskiem līdzekļiem, kas tieši domāti sejas kopšanai. Sākumā ir jānoskaidro savas ādas tips un tikai tad ir jāpiemeklē savai ādai atbilstoši līdzekļi.
Taukaina āda. Taukainas ādas īpašniekiem kā sejas attīrīšanas līdzekli vislabāk būtu izmantot sejas mazgāšanas želejas. Želejas lieliski attīra sejas ādu, atsvaidzina, savelk poras un likvidē lieko tauku uzkrājumus. Ja tādas tomēr nav, tad varat izmantot šķidrās ziepes, tas ir daudz saudzīgākas nekā parastās ziepes.
Sausa āda. Ja jums ir sausā āda, tad vislabāk būtu izmantot sejas mazgāšanai pieniņu. Pat attīrīšanas laikā pieniņš mitrina ādu, nesausina to un ļoti saudzīgi izturas pret jūtīgo ādu. Seju tīra saudzīgām, augšupvērstām kustībām, lai neizstaipītu ādu un nevairotu krunciņas.
Normāla un kombinēta āda. Kombinēto ādas tipu jākopj ļoti uzmanīgi, jo tās ir taukainās un sausās ādas sajaukums. Lai attīrītu šāda tipa ādu, ieteicams būtu izmantot sejas mazgāšanai putas. Parasti viņi ir PH neitrāli un viņiem nav īpašas iedarbības uz ādu, viņu galvenais uzdevums ir ādas attīrīšana.
2. Tonizēšana. Pēc sejas attīrīšanas ir nepieciešama sejas ādas tonizēšana. Šī procedūra ir neaizstājama, jo tas ir attīrīšanas turpinājums un mitrināšanas sākums. Ko dod mums toniks? Toniks noņem meikapa atlikumus, tonizē ādu, piedod ādai enerģiju, starojumu, svaigumu un stingrību. Nevienam no ādas tipiem nav ieteicams lietot toniku ar spirtu. Toniks ar spirtu tā ir pagātne. Padomājiet paši - spirts ļoti kaltē ādu, atņem ādai mitrumu pat taukainai ādai viņš nederēs.
Taukaina āda. Izmantojiet tonikus vai losjonus, kuru darbība ir novirzīta tieši uz poru sašaurināšanu un ar matējošu efektu. Ar vates tamponu notīriet seju, vienlaikus tā tiks atsvaidzināta, gan atvēsināta.
Sausa āda. Vislabāk izmantot tonikus ar mitrinošu efektu, nomierinošus, kuru pamatā ir dabīgi, mīkstinoši komponenti.
Normāla un kombinēta āda. Šādas ādas tipam derēs gan toniks, kas sašaurina poras, gan mitrinošais toniks. Šeit galvenais nepārcensties. Tamdēļ izvēlaties neitrālo toniku pēc kura lietošanas jūsu āda jutīsies komfortabli.
3. Mitrināšana. Pēc attīrīšanas un tonizēšanas pienāca laiks mitrināšanai. Nav svarīgi, ka līdz pirmo krunciņu parādīšanai jums vel ir laiks, ar profilaktisko kopšanu vajadzētu sākt jau tagad. Apkārtēja vide negatīvi iespaido mūsu ādas stāvokli, tamdēļ mūsu ādai ir vajadzīga nepārtraukta mitrināšana, lai āda izskatītos veselīga un starojoša.
Taukaina ada. Labāk neizmantot mitrinošus krēmus, jo tad jūs netiksiet vaļā no nevēlamā spīduma, āda sāks taukoties. Jūsu variantā, vislabākais būtu viegls mitrinošai gēls. Viņš momentāli iesūcās, mitrina ādu un pat matē to, tas palīdz saglabāt mitrumu ādas virsējos slāņos. Tad pēc vajadzības jāuzziež krēms, tas var būt kāds viegls fluīds vai gēls, kas netauko ādu un satur attīrošas vielas, piemēram, pienskābi (Eucerin).
Sausa āda. Šajā gadījumā jums noderēs mitrinošs krēms vai mitrinošs pieniņš. Bet jāatceras ,ka vasarā vajadzētu izvēlēties ļoti vieglu mitrinošu krēmu. Bet ziemā vajadzētu lietot barojošu vai taukaināko krēmu. Viņš mitrina ādu un pasargā pret ārējiem nelabvēlīgiem faktoriem.
Normāla vai kombinētā āda. Ieteicams lietot emulsiju. Viņa nav tik blīva kā krēms, bet arī nav tik viegla kā gēls. Tas ir vidus ceļš tieši tas, kas jums ir vajadzīgs.
Daži ieteikumi sejas kopšanai:
· Sejas ādu nevajadzētu mazgāt ar karstu ūdeni, karstais ūdens paplašina poras. to labāk vajadzētu mazgāt ar aukstu vai remdenu ūdeni.
· Nav ieteicams pārāk bieži mazgāt sejas ādu, to var darīt divas reizes dienā, tad netiek izjaukta sejas ādas normālā atjaunošanas spēja.
· Nelietojiet spirta saturošus līdzekļus, nepareizais uzskats ir, ka spirts ļoti labi attīra ādu. Jo vairāk spirts likvidē no sejas ādas taukus, jo vairāk āda taukus ražos. Var parādīties arī alerģiskas reakcijas.
· Pinnes nedrīkst spaidīt, jo var palikt rētas. Vasarā it īpaši to darīt nav ieteicams, jo āda nepārtraukti svīst un dzīšanas process paildzināsies. Maza izspiesta pumpiņa var izvērsties par lielu iekaisušu augoni. Jo mazāk pinnes aiztiksiet, jo labāk. Iesākam biežāk sejas ādu noskalot ar aukstu ūdeni, jo kā jau iepriekš teicu, auksts ūdens sašaurina poras.
Mana vecmāmiņa vasaras sezonai mēdza sasaldēt ledus trauciņā kumelīšu tēju
vai kliņģerīšu novārījumu. No rītiem viņa ņēma vienu ledus kubiciņu un ierīvēja ar to sejas ādu, tik ilgi, kamēr kubiciņš izkusa. Viņa vairāk uzmanības pievērsa krunciņām, ar ledus gabaliņu vadāja pa tām, izlīdzinot krunciņas. Vienmēr uzsvēra, ka šī procedūra izlīdzina krunciņas, sašaurina poras, noņem pietūkumu un tumšos lokus zem acīm kā arī antiseptiski iedarbojās uz iekaisušām pinnēm.
Pigmentācijas plankumi uz sejas
Katru dienu sievietei jācīnās ar visdažādākajām problēmām, kuras parādās uz sejas, tas var būt gan taukainas ādas spīdums, ādas jutīgums, cīņa ar krunciņām, ādas atūdeņošanās, pumpas, pinnes, paplašinātās poras, sausa un jutīga āda, alerģiskas reakcijas, tumši loki zem acīm, kā arī pigmentācijas plankumi. Pigmentācijas plankumu parādīšanās uz sejas, sagādā sievietēm ļoti daudz raižu. Tie signalizē par problēmu organismā iekšpusē.
Kāpēc pigmentācijas plankumi rodas un kā ar tiem cīnīties?
Iemesls
Tikt skaidrība pašiem, kāpēc tie rodas, būs ļoti grūti, vajadzētu pakonsultēties ar ģimenes ārstu, nodot visa veida analīzes utt. Sākumā ir jāatrod un jāizārstē iemeslu un tikai tad ir jācīnās ar pašiem pigmentācijas plankumiem. Bet, ja nav nekā nopietna, tad tikt no pigmentācijas plankumiem jums palīdzēs kosmetoloģi ar lāzera palīdzību, fitoterapija, ultraskaņas pīlings, mezoterapija, ķīmiskie pīlingi, utt., kā arī jūs to varat paveikt paši mājas apstākļos, izmantojot balinošas tautas receptes.
Kāpēc tie rodas?
Pigmentācijas plankumi var parādīties iekšējo problēmu dēļ - ja ir aknu, nieru, žultspūšļa slimības, vides faktoriem alerģiskās reakcijas uz sauli, gaismu , bieži tiek apmeklēts solārijs , vitamīnu deficīts, grūtniecība, kā arī tie var sākt parādīties pēc 45 gadiem, ar vecumu saistītām hormonālās sistēmas izmaiņām. Jebkāda veida iekaisums uz sejas (iekaisušas pumpas, pīnes), var novest līdz pigmentācijai.Bieži ar pigmentācijas problēmu saskārās grūtnieces, nepārtrauktas hormonu lēkāšanas dēļ. Bet, kad uzlabojas hormonālās sistēmas darbība, parasti, pēc dzemdībām, pigmentācijas plankumi pazūd paši par sevi.
Pigmentācijas plankumi var parādīties, nepiemēroti vai nepareizi izvēlētiem kosmētisku līdzekļu dēļ. Par iespējamo pigmentācijas izraisītāju var kļūt Laimas un bergamota ēteriskās eļļas, retīnskābe, kā arī sintētiskie aromatizētāji, kuri bieži tiek pievienoti sejas, roku, kāju ķermeņa krēmiem un citiem kosmētiskiem līdzekļiem.
Kā arī par pigmentācijas parādīšanos iemeslu var kļūt medikamentu lietošana- antibiotikas ,hormonālās, pretiekaisuma zāles. Jo daži komponenti, kuri ietilps medikamentos, padara ādu daudz jutīgāku pret sauli, kas arī noved pie pigmentācijas parādīšanos.
Kā tikt no tiem vaļā?
Pats vieglākais veids tikt no tiem vaļā ir kosmētiskais. Lai cīnītos ar pigmentāciju un, lai no tās nepaliktu ne miņas, vajadzēs iegādāties sejas balinošus līdzekļus. Lielveikalos var iegādāties, speciālus sejas balinošus pret pigmentācijas krēmus un losjonus. Ļoti efektīvi cīņā ar pigmentāciju ir salonu vai mājas sejas pīlingi.
Kā ari ļoti efektīvi cīņā ar pigmentācijas plankumiem ir pašmāju pagatavotas balinošas sejas maskas.
Par to parunāsim nākamājā rakstā.
Balinošas sejas maskas
Ar balinošu efektu skaitās-citrons, greipfrūts, skābētie kāposti, pētersīļi, gurķis, pienskābie produkti, etiķu skābe, olbaltums.
SVARĪGI!
Ļoti uzmanīgi izpētiet katras sejas maskas sastāvā esošos ingredientus, vai nav uz kādu no tiem alerģija. Drošības pēc pirms sākat lietot kādu no maskām, veiciet pārbaudes testu uz alerģiju. Uzlieciet mazu maskas piciņu aiz auss un paturiet 15-20 minūtes. Ja nav parādījies apsārtums, kairinājums, izsitumi, nieze, sūrstoša nepatīkama sajūta, tad masku lietot var.
Visas maskas ir ieteicams noturēt uz sejas ap 15 minūtēm, pēc tam noskalot ar siltu vai vēsu ūdeni.
Olbaltumu balinoša sejas maska: Paņemiet olas baltumu, pievienojiet klāt 1 tējkaroti citrona sulas, visu saputojiet stingrās putās un izveidoto masu uzklājiet uz pigmentācijas skārtām vietām. Pēc tam, kad maska izžūs, izveidojušo plēvīti noskalojiet ar vēsu ūdeni.
Balinoša sejas maska no baltā māla: Paņemat 1-2 ēdamkarotes balto mālu, 1-2 tējkarotes spirta vai šņabja un 1 tējkaroti citrona sulas, visu kārtīgi samaisiet. Uzklājiet masku uz sejas un paturiet to 15 minūtes, tad noskalojiet vēsu ūdeni. Šo masku var lietot arī problemātiskam ādas tipam.
Pētersīļu- medus balinoša maska: Pētersīļu lapas samalt 2 ēdamkarotes ,sajaukt ar 2 ēdamkarotēm šķidra (izkausēta uz ūdens bāzes) medus un 2 ēdamkarotes citrona sulas. Pētersīļi ar citronu sulu, skaitās visefektīvākie balinošie līdzekļi un ir spējīgi lieliski tikt galā ar pigmentācijas plankumiem.
Gurķu balinoša maska: Sarīvējiet uz smalkās rīves gurķi un šo putriņu uzklājiet uz sejas. Paturiet 20-30 minūtes un tad noskalojiet.
Vel viens variants balinošas gurķu maskas: Gurķi sarīvējiet uz smalkās rīves un sajauciet ar citiem barojošiem ingredientiem: olīveļļu vai citrona sulu. Paņemat 3 ēdamkarotes gurķu masas un sajauciet ar 1 ēdamkaroti citrona sulas vai olīveļļas.
Paprikas maska: Saldo piparu sarīvēt uz smalkās rīves. Cik vien iespējams saglabājot sulu, uzklāt masku uz sejas. Pigmentācijas plankumus šādā veidā, var efektīvi balināt visu gadu garumā.
Kefīra balinoša maska: Paņemat 2ēdamkarotes kefīra, sajauciet ar 1 tējkaroti citrona sulas, un pievienojiet pāris pilienus olīveļļas. Paturat 15minūtes un noskalojiet ar remdenu ūdeni.
Ogu maska: Ogu maskas atjaunina un savelk ādu. Zemeņu un jāņogu ogas vel skaitās kā balinošie līdzekļi. Saspaidiet ogas un to putriņu uzklājiet uz sejas uz 20 minūtēm. Noskalojiet masku ar siltu ūdeni.
Citrona-krējuma balinoša maska: Sajauciet citrona sulu ar krējumu vienādas proporcijās 1:1. Uzklājiet uz sejas uz 20 minūtēm. Noskalot ar siltu ūdeni. Maska ātri balina un likvidē pigmentācijas plankumus.
Var vienkārši 2-3 reizes dienā ar citrona šķēlīti paberzēt vietas, kur ir pigmentācijas plankumi.
Citrona-olbaltumu balinoša maska: Citrona sulu sajauciet ar 1 olbaltumu, pievienojiet 2 tējkarotes cukura un 100 miligramus ūdens. Uzklājiet masku uz sejas uz 20 minūtēm. Noskalojiet ar siltu ūdeni. Maska ātri palīdz tikt vaļā no pigmentācijas plankumiem un vasaras raibumiem.
Pētersīļu sula-ļoti efektīvs līdzeklis pret pigmentācijas plankumiem. Viņu var uzklāt uz ādas tīrā veidā, var sajaukt vienādās praporcijās1:1 ar citrona sulu, pienu vai medu. Lieliski likvidē vasaras raibumus pētersīļu-spirta uzlējums. Pētersīļu maskas uzklājiet uz sejas uz 30 minūtēm un noskalojiet ar vēsu ūdeni. Nobeigumā uzklājiet barojošu krēmu.
Ieteikumi:
· Jebkuras procedūras (maskas) efekts būs atkarīgs no individuālajām īpašībām katra organisma un pigmentācijas cēloņiem.
· Grūtniecības laikā parādījušās uz sejas pigmentācijas plankumus, labāk neaizstikt, pēc bērniņa piedzimšanas tie pazudīs paši.
· Jebkuras ar vecumu saistītas pigmentāciju parādīšanos, efektīvi var noņemt kosmetoloģijas kabinetos ar kosmetoloģijas aparatūras palīdzību.
· Pēc pumpām palikušos sarkanos pigmentācijas plankumus viegli var likvidēt ar tautas receptēm ,maskām.
· Obligāti jāseko savai dienas ēdienkartei, lai tajā būtu vitamīns C un PP. Samazināt kafijas daudzumu līdz minimumam.
· Lietojot sejas balinošus līdzekļus jāatceras, ka tie ļoti sausina ādu. Tamdēļ tos jālieto ļoti piesardzīgi un tikai pēc vajadzības.
· Neskatoties uz ādas tipiem (sausā, taukainā, normāla), katru dienu, mēneša garumā, pēc masku lietošanām, jālieto pret saules aizsargkrēmus. Ja sejas āda ir ļoti tendēta uz pigmentāciju, tad aizsargkrēmu pret sauli vajadzētu lietot cauru gadu, jo tad ir ļoti svarīga aizsardzība pret sauli.
· Balinošas sejas maskas vislabāk būtu taisīt vakarā, lai saules stari netrāpa uz sejas, tas ir ļoti būtiski, sejas balināšanas procesā.
Lai rezultāts būtu efektīvs , vajadzētu iziet 10 dienu masku kursu. Pēc vajadzības atkārtot pamainot masku. Intervāls starp kursiem jābūt vismaz 7 dienām, lai sejas āda nedaudz atpūšas. Pa to laiku vajadzētu izvairīties no tiešiem saules stariem un lietot pret saules aizsargkrēmu ne mazāku par 25. Šāds krēms pasargās jūs no saules uz 4 stundām.
· Pēc tam, kad jūs noskalojiet balinošo masku, obligāti uzklājiet uz sejas barojošu krēmu.
· Maskas var turēt uz sejas no 15 līdz 30 minūtēm.
Sejas
maskas vasaras laikā
Vai jūs zinājāt, ka sejas āda vasarā atjaunojas daudz ātrāk nekā ziemā? Tamdēļ tai ir vajadzīga īpaša kopšana. Šajā rakstā mēs pastāstīsim kādas maskas būtu visefektīvākās vasaras laikam.
Lutināt sejas ādu ar sejas maskām ir vajadzība ne tikai ziemā, bet arī vasarā. Labums vasaras maskām ir tāds, ka pagatavot tās var gandrīz no visa, kas ir atrodams dārzā- gurķis, tomāts, biete, burkāns, ķirbis, ogas utt.
Izskatīsim dažas no dabīgām sejas maskām vasaras laikā.
Vasaras sejas maska taukainai ādai
Šī maska palīdzes jums samazināt palielinātas poras un noņems sejas spīdumu. Paņemat 1 vidēji lielu tomātu, uzmanīgi noņemat no tā miziņu un sarīvējiet uz smalkās rīves tā, lai izveidojās putriņa. Šo putriņu uzklājiet uz sejas un paturiet 20 minūtēs. Pēc tam noskalojiet ar vēsu ūdenī.
Ogu sejas maska
Šī sejas maska ir īpaši domāta vasaras sezonai, jo vasarā ir tik daudz un dažādu ogu. Ogām piemīt tonizējošie un barojošie efekti. Lai pagatavotu šādu sejas masku, jūs varat paņemt vai jāņogas (derēs visas jāņogu šķirnes), vai avenes, vai zemenes, vai upenes, vai smiltsērkšķi, derēs jebkādas ogas, kas jums ir pa rokai. Kārtīgi saberziet ogas, un izveidojošo putriņu uzklājiet uz sejas ādas. Paturiet 15-20 minūtes un noskalojiet seju ar vēsu ūdeni.
Vasaras tonizējoša un mitrinoša sejas maska
Šī sejas maska ir pazīstama jau no seniem laikiem, bet vēl nav zaudējusi savu popularitāti un efektivitāti. Paņemiet svaigu gurķi, sagrieziet ripiņās vai sarīvējiet uz smalkās rīves kā jums pašiem ir ērtāk. Uzklājiet to uz sejas ādas un paturiet 20 minūtes. Pēc tam noskalojiet to ar vēsu ūdeni.
Sausai ādai domāta sejas maska
Sagatavojiet gurķu putriņu, paņemiet 4 ēdamkarotes gurķu masas, sajauciet ar 2 ēdamkarotēm krējuma. Uzklājiet uz attīrītas sejas ādas un paturiet 20 minūtes. Tad noskalojiet ar vēsu ūdeni.
Banānu pret grumbu sejas maska
Banānu maska- lielisks tautas līdzeklis pret grumbām. Lai to pagatavotu, jums būs nepieciešams - puse no vidēji liela banāna, samīciet to putriņā. Klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti auzu miltus un 2 ēdamkarotes saldā krējuma. Kārtīgi sajauciet visu viendabīgā masā un uzklājiet uz sejas ādas. Pēc 20 minūtēm noskalojiet ar vēsu ūdeni.
|
Sejas maskas ar želatīnu
Foto: natural-medicine.ru |
Šodien mēs parunāsim par to, kādu labumu želatīns var sniegt mūsu sejas ādai. Želatīnu mūsdienās bieži izmanto kosmetoloģi, to izmanto matu kopšanā, sejas kopšanā kā arī nagu kopšanā. Pateicoties tam, ka želatīns ir ļoti bagāts ar kolagēnu, kas tik ļoti ir nepieciešams mūsu matiem, ādai un nagiem. Kolagēna molekulas ir spējīgas dziļi iekļūt ādā. Tamdēļ želatīna sejas un ķermeņa maskas, mājas apstākļos, sniegs jums nepārspējamu atjauninošu efektu, tas padarīs mūsu ādu stingrāku un elastīgāku. Ja lieto želatīna sejas masku bieži, tad redzami samazināsies sejas krunciņas, āda kļūst tvirtāka, uzlabojas sejas ādas krāsa. Lietojot želatīnu matu maskas, mati sāk skaisti spīdēt, tie kļūst stingrāki un biezāki. Lietojot želatīnu nagu kopšanā, tas nostiprina nagus, neļauj tiem šķelties.
Kā to pagatavot?
Želatīnam jābūt bez krāsvielām un sintētiskām piedevām. Želatīnu sajaucam ar ūdeni, bet ne karstu, proporcijas būs norādītas receptē. Ļaujam tam uzbriest. Kad želatīns būs uzbriedis, tad liekam to uz ūdens bāzes sildīties, līdz želatīns pilnīgi izkūst. Pēc tam varam pievienot pārejos ingredientus, ja tas būs norādīts receptē. Gatavu masku uzklājam uz sejas ādas, izņemot acu un lūpu rajonus.
Želatīna sejas maskas jātaisa reizi nedēļā, lai āda atgūtu iepriekšējo elastīgumu un stingrību.
Želatīna sejas maska jebkuram ādas tipam
Lai pagatavotu šādu sejas masku, jāņem 1 tējkaroti želatīna un 5 tējkarotes silta ūdens. Uz ūdens bāzes uzsildām , kad želatīns būs izkusis, pievienojam 1 ēdamkaroti skāba piena vai paniņas un vienu šķipsniņu miltus. Pirms uzklājam uz sejas želatīna masku, sejas ādu vajadzētu attīrīt un uzklāt mitrinošu krēmu. Kad tas ir izdarīts, tad varam uzklāt želatīna sejas masku. Kad maska sāk sacietēt, centieties nekustēties, nerunāt un nekustināt sejas vaibstus. Paturam 10-15 minūtes. Mazgājam masku nost ar siltu ūdeni. Šī sejas maska dziļi attīrīs poras.
Želatīna sejas maska ar sulu vai pienu
Želatīna sejas maska pret melnām pīnēm (melnie punkti)
Lai pagatavotu šādu sejas masku, jāņem 1 tējkaroti želatīna un 5 tējkarotes ūdens. Uzbriedinām un uz ūdens bāzes izšķīdinam. Uzklājam uz sejas ādas pa vairākiem etapiem. Uzklājam, ļaujam sacietēt un klājam vēlreiz, tā vairākas reizes, lai mums sanāktu bieza maska. Centieties nekustināt sejas vaibstus, kamēr sejas maska kārtīgi sacietēs. Kad tā ir kārtīgi sacietējusi, tad ar nagu saķeriet maskas malu un lēnītēm velciet masku nost. Uz noņemtās sejas maskas jūs pamanīsiet mazus sīkus kunkulīšus no melniem punktiem. Pēc šādas maskas, sejas ādu vajadzētu apstrādāt ar losjonu un uzklāt sejas krēmu jūsu ādas tipam. Šāda sejas maska palīdzēs jums tikt vaļā no melniem punktiem un pīnēm uz sejas.
Foto: ralinda.ru |
Želatīna-augļu sejas maska
Želatīna sejas maska taukainai ādai
Ja jums ir taukaina un jau vīstoša āda, jums lieliski noderēs šī želatīna sejas maskas recepte. Lai pagatavotu šādu sejas masku, jums vajadzēs 1 tējkaroti želatīna un 3 tējkarotes ūdens, ļaujiet želatīnam uzbriest un uz ūdens bāzes izkausējiet želatīnu, kamēr tas izkūst. Atsevišķā traukā sakuliet olu baltumu stingrās putās, tālāk turpinot kult olas baltumu pievienojiet klāt izkusušu želatīnu. Vēl kārtīgi visu sakuliet un uzklājiet vienmērīgā slānī šo masu uz sejas. Paturiet 20 minūtes , pa to laiku sejas maska sakaltīs, tamdēļ cenšaties nekustināt sejas vaibstus. Noskalojiet sejas masku ar siltu ūdeni. Pēc šādas sejas maskas pazūd taukainais sejas spīdums, sejas āda izlīdzinās, kļūst elastīgāka un maigāka.
Sejas kopšana ziemā - Ieteikumi.
Foto: zdravlady.ru |
Ziemā sejas āda tiek pakļauta lielam stresam un sāk izskatīties neīpaši labi. Āda paliek sausa, sūrstoša, bāla un parādās apsārtums. Āda sāk izskatīties pelēcīga un nogurusi. Ļoti zema temperatūra, nokrišņi, vējš - tas viss ļoti kairina un padara sausu sejas ādu. Katrai sievietei ir jāatceras, lai izskatītos skaistai un jaunai, ziemas laikā sejas ādai ir nepieciešama intensīva kopšana. Rūpēties par sejas ādu ziemas laikā vajadzētu gan vīriešiem, gan sievietēm.
Daži ieteikumi sejas ādas kopšanā ziemas laikā:
· Taukainas sejas ādas īpašniekiem iesakām pāriet un sākt lietot sejas ādas kopšanas līdzekļus, kas ir domāti normālai ādai.
· Visas sejas maskas, iesakām taisīt biežāk nekā parasti: katru 2-3 dienu.
· Noteikti jālieto speciālo sejas krēmu, kurš ir paredzēts tieši ziemas laikam ar aizsargājošām ādas funkcijām.
· Nekādā gadījumā neatsakaties no mitrinošiem sejas krēmiem, bet tos ziemas laikā jālieto ar piesardzību. Ja uzklāsiet mitrinošu sejas krēmu pirms došanas ārā, tas vēl nebūs paguvis iesūkties un salā liekais mitrums uz sejas sasals, apsaldējot un bojājot sejas ādas virsējo kārtu. Rezultātā āda kļūs vēl sausāka un sāks lobīties. Mitrinošu sejas krēmu uz sejas jāuzklāj ne mazāk ka 2-3 stundas pirms došanās ārā. Lai krēms paspēj ādā iesūkties un nomierināt sejas ādu.
Foto: semjja.ru |
· Mitrināt ādu vajadzētu ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Dienā noteikti vajadzētu izdzert ap 3 litriem ūdens. Ja vēlaties skaistu mirdzošu sejas ādu, tad noteikti vajadzētu samazināt kafijas, tējas un gāzētu dzērienu lietošanu, jo tie veicina šķidruma izvadīšanu no organisma.
· Ziemas aukstajā laikā, barojošs sejas krēms ir neaizstājams līdzeklis sejas kopšanā. Tam ir ļoti svarīga loma: tas gan baro sejas ādu, gan aizsarga ādu no nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Krēmu jāuzklāj uz sejas 1 stundu pirms došanas ārā, lai krēms paspēj iesūkties ādā.
· Senos laikos mūsu vecvecmāmiņas, lai aizsargātu no sala sejas un roku ādu, lietoja cūku taukus, tos var iegādāties lielveikalos. Pirms došanas ārā plānā kārtā uzklāja uz sejas un roku ādas. Cūku tauki nesatur ūdeni, tamdēļ lieliski aizsargā ādu no nelabvēlīgas vēja iedarbības, palīdz izvairīties no apsaldēšanas un mitruma zuduma. Mūsdienās daudzi cilvēki ir atzinuši, ka dodoties slēpot, viņi izmanto seno tautas recepti jeb cūku taukus, sejas un roku aizsardzībai.
· Ziemā sejas ādu ir ļoti rūpīgi jāattīra, jo tās virspusē šajā gadalaikā sakrājās ļoti daudz atmirušas šūnas. Īpaši tas attiecās uz sauso ādu, kura arī citos gadalaikos mēdz intensīvi lobīties. Te jums noderēs paštaisītais pīlings, tas var būt: brūnais cukurs, kafijas biezumi, medus vai kakao. Veikalā var iegādāties saudzējošus līdzekļus ādas attīrīšanai, sausai ādai vislabāk būtu izmantot sejas kopšanas līdzekļus uz putu bāzes.
· Nav ieteicams ziemā aizrauties ar pūdera lietošanu, jo pūderis patiesībā nedaudz sausina ādu. Tamdēļ intensīvi lietojot pūderi ziemā, jūs varat nopietni kaitēt savai ādai, padarot to ļoti sausu.
· Sākoties ziemas sezonai, vajadzētu nopietni pārskatīt savu dekoratīvo kosmētiku. Noteikti vajadzētu zināt, ka sejas krēmi iedalās vasaras un ziemas sezonām, tieši tapāt iedalās arī dekoratīvā kosmētika. Ne katra dekoratīvā kosmētika ir pielāgota ziemas sezonai. Ļoti nopietnu uzmanību ir jāpievērš tonālo krēmu un lūpu krāsu iegādei. Izvēloties tonālo krēmu pielūkojiet, lai tas saturētu vitamīnu E un būtu uz eļļas bāzes nevis uz ūdens bāzes.
· Attiecībā uz lūpu krāsām ziemas laikā, labākais būtu atteikties no noturīgām lūpu krāsām, jo tās ļoti kaltē lūpas. Jūsu lupu krāsai ir jābūt barojošai ar taukainu struktūru. Būtu ieteicams, lai tās saturētu vitamīnus B un E, jo tie lieliski mitrina lūpas. Lūpu spīdumus arī būtu ieteicams izvēlēties ar barojošu formulu.
· Ziemā izvēloties skropstu tušu, pievērsiet uzmanību laika apstākļiem. Ja ārā līst lietus vai intensīvi snieg, tad skropstu tušu vajadzētu izvēlēties ūdens noturīgu.
Pareiza sejas kopšana ziemas laikā- sejas barošana, mitrināšana, attīrīšana - nodrošinās jūs ar veselīgu un skaistu sejas ādu.
Sejas maskas ziemas laikam
Foto: liveinternet.ru |
Ziemas laikā sejas ādai ir nepieciešama īpaša uzmanība, jo aukstais laiks, nokrišņi, stindzinošs vējš, apkure mājās, saules trūkums-tas viss ādai sagādā lielu stresu. Tamdēļ ziemas laikā āda kļūst sausa, raupja, apsārtusi, sāk lobīties un parādās nepatīkamā, velkoša sajūta. Iepriekšējā rakstā mēs minējām dažus ieteikumus kā var ziemas laikā pasargāt sejas ādu no nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Šajā raksta mēs izskatīsim kā mājas apstākļos var pagatavot sejas maskas, sejas ādas uzlabošanai. Sejas masku receptes mājas apstākļos ir ļoti iecienītas starp visa vecuma sievietēm.
Ziemas laikam paredzētas sejas maskas:
1. Ziemas sejas maska no medus un auzu pārslām.
Lai pagatavotu šādu sejas masku, jums būs nepieciešams: 1 ola, ½ tējkarote medus, 5 pilieni olīveļļas, 5 pilieni citrona sulas, auzu pārslu milti.
Paņemiet olu, atdaliet olas dzeltenumu no olas baltuma. Sakuliet olas dzeltenumu ar pus tējkaroti medus, pievienojiet klāt 5 pilienus olīveļļas un tik pat citrona sulas un visu kārtīgi samaisiet. Samaliet auzu pārslas līdz miltu konsistencei. Masu maisot, lēnām bēram auzu miltus klāt, tik ilgi kamēr izveidosies maska biezā krējuma izskatā. . Pirms uzklāt šo masku uz sejas, uz ūdens bāzes nedaudz to uzsildiet, lai paātrinātu iesūkšanas procesu. Paturiet 15-20 minūtes un noskalojiet seju ar siltu ūdeni.
2. Banānu sejas maska.
Lai pagatavotu šādu sejas masku, jums būs nepieciešams 1 nogatavojies banāns, notīriet to. Paņemiet ¼ daļu no banāna, kārtīgi ar karoti samīciet to putriņā. Pievienojiet klāt pavisam nedaudz sejas barojošo krēmu, 5 pilienus olīveļļas un tik pat daudz citronu sulas. Visu kārtīgi samaisiet un šo masu uzklājiet uz sejas. Paturiet 15 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni.
Foto: 3koketki.ru |
3. Ziemas sejas maska no hurmas.
Hurma lieliski mitrina un baro sejas ādu. Ziemas laikā sejas maskas no hurmas ir ļoti veselīgas. No nogatavojuša hurmas augļa izgrieziet nedaudz mīkstuma un ar karoti samīciet to putriņā. Hurmai klāt pievienojiet ½ tējkaroti olīveļļas un pilnu 1 tējkaroti 20% krējuma. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sejas. Paturiet masku uz sejas 20 minūtes un noskalojiet to ar siltu ūdeni.
4. Ziemas sejas maska sausai ādai.
Ziemas laikā cilvēkiem ar sausas ādas tipu ir nepārtraukti jārūpējas par sejas ādas mitrināšanu un barošanu. Mitruma trūkums izraisa paātrinātu ādas novecošanos un krunciņu parādīšanos. Lai tas nenotiktu, pagatavosim sejas masku. Jums būs nepieciešama olīveļļa, vitamīns A un E, tos var iegādāties jebkurā aptiekā. Nelielu olīveļļas daudzumu uzsildiet līdz istabas temperatūrai, klāt pievienojiet 3 pilienus A vitamīna un 3 pilienus E vitamīna. No marles auduma pagatavojiet sejas masku, izgriežot iedobumus acīm un mutei. Samitriniet marli siltā vitamīnu eļļā un uzklājiet masku uz sejas. Kad marle apžūs, procedūru atkārtojiet. Noskalojiet sejas masku pēc 30 minūtēm.
5. Biezpiena barojoša sejas maska.
Vislabāk ziemas laikā ir pagatavot barojošu sejas masku no biezpiena, jo piena produkti satur ļoti daudz aminoskābes un minerālvielas, kuri ir ļoti vērtīgi mūsu ādai. Lai pagatavotu šādu sejas masku, paņemiet 2 ēdamkarotes 5-9 % biezpiena, samīciet to ar karoti, pievienojiet klāt 1 tējkaroti olīveļļas un 1 olas dzeltenumu. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sejas ādas. Noskalojiet sejas masku ar siltu ūdeni pēc 20 minūtēm.
6. Ziemas sejas maska taukainai ādai.
Atdaliet olas baltumu no dzeltenuma, saputojiet to un pievienojiet klāt no pus citrona izspiestu sulu. Sajauciet citrona sulu ar olas baltumu un ar vates disku uzklājiet šo masu uz sejas. Pēc dažam minūtēm maska uz sejas izžūs un uz ādas parādīsies plāna savelkoša plēvīte. Pēc tam uz sejas jāuzklāj vēl vienu maskas slāni, kad arī tas slānis izžūs, tad uzklājiet trešo slāni. Noskalojiet sejas masku ar siltu ūdeni pēc 20 minūtēm.
Foto: woman.ru |
7. Ziemas sejas maska problemātiskai ādai
Attīrīt problemātisko ādu un samazināt tauku izdalīšanos ziemas laikā, palīdzēs rauga maska. Paņemiet 20 gramus rauga,bet ne sauso, pievienojiet klāt nedaudz piena. Visu kārtīgi samaisiet. Ar vates diska palīdzību uzklājiet šo masu uz sejas un ļaujiet tai izžūt. Noskalot masku no sejas būtu vislabāk ar zāļu uzlējumu - kumelīšu, nātres, ceļmallapas, piparmētru, bērzu lapu vai kliņģerītē -, jo tām piemīt dziedējošās un pretiekaisuma iedarbības.
8. Sejas maska sausai ādai ar lobīšanas pazīmēm.
Paņemiet pa 1 tējkarotei aptiekas kumelītes, ceļmallapas un piparmētras, uzvāriet, klāt pievienojiet 1 tējkaroti kartupeļu cietes. Nedaudz atdzesējiet un siltu ar vates disku uzklājiet uz sejas ādas. Šāda zāļu maska palīdzēs tiem, kuriem ir problēma ar ādas lobīšanos un ļoti sausa āda. Maska mitrinās ādu un likvidēs sejas velkošu sajūtu.
9. Tonizējoša medus- citrona sejas maska
Nedaudz uzsildiet 1 tējkaroti medus, sajauciet to ar 40 pilieniem citrona sulas un 1 ēdamkaroti baltā māla. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sejas. Paturiet masku 25 minūtes un noskalojiet to ar vēsu ūdeni.
10. Ziemas jogurta sejas maska sausai ādai.
Lai pagatavotu šādu sejas masku, paņemiet 2 ēdamkarotes medus, sajauciet ar 1 ēdamkaroti parasta, nesalda jogurta. Visu kārtīgi samaisiet. Pēc vēlēšanas šai masai klāt var pievienot nedaudz greipfrūta sulas. Masku uzklājiet uz sejas un kakla ādas, un paturiet 15 minūtēs. Maskas paliekas jānotīra ar vates disku, samitrinātu melnā tējā. Medum piemīt antibakteriālās īpašības, jogurts nodrošinās ādas mitrināšanu un bagātinās ādu ar barības vielām. Greipfrūta sula atjaunos ādas elastību.
Kā ātri un efektīvi tikt vaļa no melniem punktiem uz deguna?
Foto:domzhizn.ru
Šim nolūkam mums būs nepieciešams: 1 ēdamkarote želatīna un 1 ēdamkarote piena. Visu kārtīgi samaisām un uzsildām uz ūdens bāzes, kamēr želatīns izkusīs, vai ieliekam mikroviļņu krāsnī uz 10 sekundēm tā, lai želatīns izkūst un pēc izskata sāk atgādināt līmi. Ņemam ārā. Nogaidām, lai želatīns nedaudz atdziest. Siltu želatīnu ar otiņas palīdzību uzklājam uz deguna. Ļaujam nedaudz izžūt un uzklājam vēl vienu kārtu. Ja melno punktu ir ļoti daudz ,tad var uzklāt arī trešo kārtu. Pagaidām kamēr želatīns kārtīgi sacietēs, paturam vēl 10 minūtes un uzmanīgi noplēšam to nost. Tad skatāmies, visi jūsu melnie punktiņi būs pielipuši pie želatīna un noplēšot to nost tie paliks uz želatīna plēvītes. Poras būs tīras! Pēc poru attīrīšanas, noskalojiet seju ar akstu ūdeni, tas veicinās poru sašaurināšanos. Degunu var iesmērēt ar alvejas šķēlīti.
Seši ieteikumi kā pasargāt sejas ādu no krunciņu rašanās!
Krunciņas rodas ne tikai no ādas novecošanas. Tās var rasties no stresa, no nepareizas kopšanas, šķobīšanās, acu samiegšanas utt. Ko darīt, lai pasargātu ādu no krunciņu rašanās? Izskatīsim dažus ieteikumus.
Foto: happyticket555.ru
1. Lai sejas āda tik ātri nenovecotu, uzturā ir jālieto daudz jūras zivis, vislabāk, ja tās būtu lašveidīgas. Jūras zivis satur ļoti daudz proteīnus, kuri ir ļoti vajadzīgi ādas atjaunošanas procesā. Kā arī jūras zivs satur organismam un ādai ļoti nepieciešamās Omega3 taukskābes. Tie skaitās "labie tauki", kuri veicina organismā vērtīgo A,D,E un K vitamīnu uzsūkšanos, jo šie vitamīni skaitās ļoti vērtīgi sejas ādai. Tie baro ādu ar elementiem, kuri pasargā sejas ādu no priekšlaicīgas novecošanas. Gadās, ka cilvēkam zivs negaršo, un līdz ar to nav iespējas saņemt šīs vērtīgās Omega3 taukskābes, tad aptiekās var iegādāties zivju eļļu, tā ir pieejama gan kā eļļa, kožļājamās tabletēs un kapsulās. Izvēlaties kuras jums būs piemērotākās, pirms tam pakonsultējoties ar farmaceitu par ieteicamo zivju eļļas lietošanas ilgumu.
2.Pareiza gulēšana. No tā kā tu guli ir atkarīgs kā tu izskaties. Pareizi būtu jāguļ uz muguras, jo pārejās pozas izraisa tā saucamās miega krunkas. Esiet kādreiz ievērojuši, pamostoties citrreiz uz sejas arī uz kakla ir iegulētas krunkas, kuras pēc kāda laiciņa pazūd! Ar laiku šīs krunkas iespiežas ādā un vairs nepazūd, ar šādām krunciņām pēc tam ir ļoti grūti tikt galā.
Gulēšana uz sāna veicina krunciņu parādīšanos uz vaigiem, zoda, kakla un dekoltē zonas. Bet savukārt guļot uz vēdera, ar seju spilvenā, sāks krunkoties jūsu piere. Lai tas nenotiktu, vispareizāk ir jāguļ uz muguras. Pārāk liels spilvens, izraisa krunkas uz kakla. Guļot uz šāda spilvena, parasti zods atspiežas pret krūškurvi. Tamdēļ krunkas uz kakla paradās daudz ātrāk nekā uz citām ķermeņa daļām, tās var parādīties arī bērnībā. Guļot uz muguras, jūsu pašu ķermeņa svars vilks ādu uz leju, līdz ar to izlīdzinot sejas ādu jau no esošām krunciņām, un guļot pareizi jums nerādīsies jaunas krunciņas.
Foto: looktips.ru
3.Pareiza kopšana. Katru vakaru pirms miega attīriet ādu no dekoratīvās kosmētikas. Nekādā gadījumā neejiet gulēt ar to. Āda pa nakti atjaunojās un tai ir jāelpo. Sejas ādu nevajadzētu mazgāt ar parasto krāna ūdeni, jo ūdens nomazgā no sejas ādas dabīgo aizsargslāni, ādas tauku virskārtiņu. Līdz ar to āda paliek sausa, sāk lobīties un parādās savelkoša un sūrstoša sajūta. Lai tas nenotiktu, lietojiet ādas attīrīšanai, sejas losjonu un mitrinošu krēmu. Ja āda ir ļoti jūtīga var piemeklēt sejas losjonu vai pieniņu tieši paredzētu jūtīgai un alerģiskai ādai. Šādi losjons vai kosmētiskais pieniņš nesaturēs krāsvielas, smaržvielas un parabēnus. Lieliski mitrinās un aizsargās jūsu ādu.
4. Ļoti negatīvi atspoguļojās uz ādas pārmērīgā sauļošanās vai solārija lietošana. Ja nevēlaties ļoti ātri novecot, tad par pārmērīgo sauļošanos būtu jāaizmirst. Ilgstoša ultravioleto staru iedarbība uz ādu, veicina ādas šūnu bojāeju. Āda kļūst sausa un atūdeņota. Āda paātrināti, priekšlaicīgi noveco, veidojot uz sejas tīkliņviedīgas krunciņas. Tamdēļ vienmēr cenšaties izmantot saules aizsargkrēmus ar saules aizsardzības faktoru SPF ne zemāk par 30. Šādus krēmus vajadzētu lietot katru dienu aukstā ziemas sezonā. Tas pasargās jūsu ādu no kaitīgiem UVA/UVB stariem. Aukstam laikam vajadzētu piemērot sejas krēmu paredzētu ziemas periodam ar augstu UVA/UVB aizsardzību.
Ļoti svarīga informācija: Maziem bērniem jau no mazotnes vajadzētu lietot bērnu aizsargkrēmus ar lielu saules aizsardzības faktoru SPF un ne mazāku par 30. Tas pasargās jūsu mazuļus no saules apdegumiem un nākotnē no ādas problēmām. Kā arī ziemas periodam noteikti vajadzētu lietot aizsargkrēmus īpaši paredzētus mazuļiem aukstam laikam.
Foto: sosed-domosed-marina.ru
5. Daudzas sievietes sejas krēmu vienkārši iezieš sejā, neievērojot sejas līnijas. Savukārt nepareizi sejas krēma uzklāšana arī veicina krunciņu rašanos. Lai uz sejas neveidotos krunkas, sejas krēmu uz sejas ir jāuzklāj pareizi. Ar masējošām kustībām, virzoties Zilo bultiņu virzienā (kā norādīts uz foto augstāk), plānā kārtiņā iemasējam krēmu ādā. Krēma atlikumus var noslaucīt ar salveti. Pie spoguļa stāvot var pašķobīties, atvērot plati muti un tad saliekam lūpas trupiņā, bet tā, lai nekur neveidojās krunciņas. Tā vajadzētu padarīt vairākas reizes. Sejas masāžu ir jāveic regulāri, lai nostiprinās sejas muskuļi un izlīdzinās jau esošās krunciņas.
6. Atrodoties saulainā laikā ārā, pacenšaties nesamiegt acis, jo tieši nepārtraukta acu samiegšanas izraisa krunciņas zem acīm. Ja tomēr jūms tas ir pa grūtu, tad velkājiet saulesbrilles. Ja jums ir pasliktinājusies redze, nepārslogojiet acis, ja ir vajadzība nēsājiet brilles.
Noteikti vajadzētu sākt mazāk lietot sāli un sāļus ēdienus. Vairāk dzert šķidrumu. Pārstāt pīpēt. Samazināt kafijas lietošanu dienas garumā. Šie visi faktori ļoti negatīvi atspoguļojās uz sejas ādas.