piektdiena, 2013. gada 20. septembris

Rauga matu maskas matu augšanai


Foto: modniy.tv
Raugs satur visas matiem nepieciešamās barības vielas, kuras stimulē matu augšanu. Rauga sastāvā ietilpst olbaltumvielas no ,kurām veidojas matu struktūra, kā arī visas B grupas vitamīni, kuri palīdz matiem augt stipriem un veseliem.
Rauga matu maskas ir ieteicams taisīt visiem, kuri vēlas nodrošināt saviem matiem pilnvērtīgu barošanu un kopšanu. Pateicoties raugam, mati sāks augt daudz ātrāk. Raugs palīdz cīnīties ar- matu izkrišanu, stimulē to augšanu, uzlabo matu struktūru. Piedāvājam dažus rauga matu masku variantus, izvēlaties sev piemērotāku.

Rauga matu maska pret matu izkrišanu
Paņemat rauga briketi, no tā nogriežat apmēram ¼ daļu. Pārējo varat ielikt ledusskapī. Klāt pievienojiet pus tējkaroti medus un kārtīgi samaisiet raugu kopā ar medu. Atstājiet uz vienu stundu. Pēc tam rauga masu uzklājiet uz sausiem matiem, kārtīgi ierīvējot matu saknēs un visā matu garumā. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu, un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni bez šampūna.
Rauga matu maska matu nostiprināšanai
Paņemiet pusglāzi kefīra, nedaudz uzsildiet to, klāt pievienojiet pus paciņu rauga un 1 ēdamkaroti medu. Ļaujiet masai pacelties augšā, tad klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti kakao. Pēc tam rauga masu uzklājiet uz sausiem matiem, kārtīgi ierīvējot matu saknēs, visā matu garumā. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu. Ļoti laba matu maska-raugs un kakao, baro matus, kefīrs labi mitrina. Pēc šīs matu maskas mati smaržo pēc šokolādes.

Foto: misseva.ru

 Rauga un olbaltuma matu maska
Sajauciet 1 ēdamkaroti sausā rauga ar 1 tējkaroti silta ūdens. Sanākušajā putriņā pievienojiet klāt sakultu olas baltumu, un kārtīgi visu samaisiet. Kārtīgi ierīvējiet sausajās matu saknēs un visu matu garumā. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu.

Rauga matu maska sausiem matiem
Paņemiet glāzi kefīra, nedaudz uzsildiet, pievienojiet klāt 1 ēdamkaroti sausā rauga, kārtīgi samaisiet un atstājiet siltā vietā uz vienu stundu. Pēc stundas uzklājiet uz sausiem matiem, kārtīgi ierīvējot matu saknēsun visu matu garumā. Atstājiet uz 30 minūtēm. Pēc pusstundas izskalojiet matus ar siltu ūdeni, tad nobeigumam, noskalojiet matus ar ūdeni, kuram klāt ir pievienots nedaudz ābola etiķis. Maska likvidē blaugznas, mitrina, baro un paātrina matu augšanu. 

Foto: youcure.me

Rauga un sīpola matu maska
Sajauciet 1 ēdamkaroti sausā rauga ar 1 ēdamkaroti silta ūdens. Klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti sīpola sulas, šķipsniņu sāls, un 1 tējkaroti dadžu eļļas. Kārtīgi visu sajauciet un rūpīgi ierīvējiet masku sausos matu saknēs. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu. 

Rauga-sinepju un medus matu maska
Sajauciet 1 ēdamkaroti sausā rauga ar 1 ēdamkaroti silta ūdens. Klāt pievienojiet 1 tējkaroti cukura. Atstājiet šo masu uz stundu siltā vietā. Tad matu maskai klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti medus un 2 tējkarotes sinepju pulvera. Visu kārtīgi samaisiet un uzklājiet uz sausām matu saknēm. Masku atstājiet matos uz stundu un tad izmazgājiet galvu ar šampūnu. Taisiet šādu matu masku 1 reizi nedēļā un 2 mēnešu garumā, un jūs paši ievērosiet, ka jūsu mati ļoti ātri sāks augt.

Foto: myladies.ru
Raugs ar cukuru plāniem un nepaklausīgiem matiem
Izšķīdiniet 30 gramus rauga siltā ūdenī un klāt pievienojiet 1 tējkaroti cukura. Kad masa sāks ierūgt, uzklājiet sausos matos visu matu garumā un paturiet 1 stundu. izskalojiet galvu ar siltu ūdeni bez šampūna.

Rauga - medus matu maska
Paņemiet raugu un medu vienādās proporcijās, izšķīdiniet siltā ūdenī un atstājiet uz 1 stundu siltā vietā. Uzklājiet matu masku uz sausiem matiem. Masku atstājiet matos uz stundu, aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni un šampūnu.

Rauga matu maska plāniem un novājinātiem matiem
Paņemiet 20 gramus rauga, sajauciet kopā ar siltu pienu un nolieciet uz 20 minūtēm siltā vietā, lai uzrūgst. Pēc tam šai masai klāt pievienojiet 1 ēdamkaroti olīveļļas un 1 olas dzeltenumu. Visu kārtīgi sajauciet. Ierīvējiet masku sausos matu saknēs un visā matu garumā. Masku atstājiet matos uz 40-50 minūtes , aptinot galvu ar polietilēna maisiņu un biezo dvieli. Skalojiet ārā ar siltu ūdeni.

Ja jūms šīs raksts ir nodērējis, iesakiet to arī saviem draugiem, nospiežot  zemāk uz norādītajām podziņām.

Pīlādžu sejas maskas


Foto: liveinternet
Pīlādžu ogas ir ļoti vērtīgas mūsu organismam. Tās var izmantot arī kosmētiskos nolūkos, taisot sejas un matu maskas. Šodien parunāsim tieši par sejas maskām un to, kādu labumu var sniegt pīlādzis mūsu ādai. Mājas apstākļos taisītas pīlādžu sejas maskas var pielāgot jebkādam ādas tipam. Pīlādzis palīdzēs attīrīt, mitrināt, barot un kopt jūsu ādu. Pīlādzis lielos daudzumos satur ādai tik ļoti nepieciešamas barības vielas. Pīlādžu sula savelk poras, noņem kairinājumus un visdažādākos iekaisumus, tonizē un piedot ādai tvirtumu. Pīlādzis aizkavē ādas novecošanu. Pīlādzi parasti ievāc no septembra līdz novembrim līdz pirmajām salnām. Tas ir atkarīgs no klimatiskās zonas. Pīlādzi izmanto sasaldētā, svaigā vai kaltētā veidā.



Pīlādžu barojošā sejas maska                                     
Pīlādžu barojošā sejas maska sausai un vīstošai (novecojošai) ādai. Lai pagatavotu šādu masku paņemiet 1 ēdamkaroti nogatavotu pīlādžu ogu, kārtīgi saspiediet tās putriņā. Klāt pievienojiet pus ēdamkaroti biezpiena, pus ēdamkaroti krējuma, 1 tējkaroti medu, 1 olas dzeltenumu un visu kārtīgi samaisiet. Ja maska ir sanākusi pabieza, tad klāt pievienojiet nedaudz augu eļļas.

Pīlādžu sejas maska sausai ādai
Kārtīgi saberziet 1ēdamkaroti pīlādžu ogu, klāt pievienojiet 1 olas dzeltenumu, 1 tējkaroti medu un 1 tējkaroti sviesta. Visu kārtīgi sajauciet un uzklājiet uz tīras sejas ādas uz 20 minūtēm. Masku nomazgājiet ar siltu ūdeni.

Pīlādžu sejas maska taukainai ādai
Kārtīgi saberziet 2 ēdamkarotes nogatavojušās pīlādžogas, klāt pievienojiet 4-5 smalki sakapātus pētersīļu lapas un 1 tējkaroti citronsulas. Visu kārtīgi samaisiet, variet visu sablenderēt, un uzklājiet uz tīras sejas ādas. Paturiet šādu masku 15 minūtēs un noskalojiet ar vēsu ūdeni.

Foto: sunhome.ru

Pīlādžu sejas maska normālai ādai
Kārtīgi saberziet 1 ēdamkaroti pīlādžogas, klāt pievienojiet 1 nelielu uz smalkās rīves sarīvētu ābolu, visu kārtīgi samaisiet. Var visu sablenderēt. Uzklājiet uz tīras sejas ādas un dekoltē zonas. Paturiet 15 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni.

Atsvaidzinoša pīlādžu sejas maska
Sablenderejiet vai saspiediet 2 ēdamkarotes pīlādžogas, šai putriņai klāt pievienojiet 1 tējkaroti šķidrā medus. Biezā kārtā uzklājiet uz sejas, pārklājiet ar marles audumu un dvieli. Paturiet 15 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni. Pīlādžu-medus maska lieliski atsvaidzinās sejas ādu un izlīdzinās sīkas krunciņas.

Attīroša un barojoša pīlādžu sejas maska (taukainai ādai)
Sauju ar pīlādžogām ietiniet marles audumā, samīciet un izspiediett sulu. Pievienojiet pīlādžu sulai klāt paniņas (1:1), uzklājiet uz sejas ādas vairākos slāņos. Uzklājiet, nedaudz ļaujiet apžūt un uzklājiet atkal un tā vairākas reizes. Paturiet 20 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni. Šī maska baro, lieliski attīra taukaino ādu.

Foto: kraso1000.ru

Mitrinoša pīlādžu sejas maska(normālai ādai)
3 ēdamkarotes pīlādžogu sulas sajauciet ar 1 tējkaroti pavisam nedaudz uzsildītu medu, atšķaidīt ar 2 ēdamkarotēm silta piena vai dabīga jogurta (bez piedevām). Iemērciet marles audumu izveidotajā šķīdumā un šo marli uzklājiet uz sejas. Paturiet 20 minūtes, uzklājot sejai pa virsu dvieli. Noskalojiet masku ar siltu ūdeni un uzklājiet barojošo sejas krēmu.

Pret krunciņu pīlādžu sejas maska (nobriedušai ādai)
 Paņemiet 2 ēdamkarotes izkaltētas pīlādžogas, pārlejat pāri 3 ēdamkarotes vāroša ūdens, ļaujiet ievilkties. Kad ogas būs ievilkušās, nolejiet ūdeni, ogas saspiediet un sajauciet ar 1 tējkaroti medus, klāt pievienojiet sakultu biezās putās olu baltumu. Visu kārtīgi samaisiet un biezā kārtā uzklājiet uz sejas un kakla ādas. Ja maska sanāca pārāk šķidra, tad izmantojiet marles audumu, lai maska nenotecētu. Paturiet 20 minūtes un noskalojiet ar vēsu ūdeni.

Ja jūms šīs raksts ir nodērējis, iesakiet to arī saviem draugiem, nospiežot  zemāk uz norādītajām podziņām.

svētdiena, 2013. gada 8. septembris

Želatīns nagiem - roku nagu kopšana


Foto: blondnotes.ru

Senos laikos, it īpaši 50-60 gados, ļoti populārs nagu nostiprināšanas un kopšanas veids bija-želatīna nagu maskas. Gadiem ejot par želatīna nagu maskām tika piemirsts, jo parādījās skaistumkopšanas saloni. Tā kā šobrīd vairums cilvēku vēlas skaistumkopšanā izmantot dabīgos un naturālos līdzekļus, tad želatīna vanniņas nagiem būs tieši tas, kas ir vajadzīgs. Katra sieviete var atļauties nagu kopšanu mājas apstākļos. Ja jūs vēlaties skaistus un veselīgus nagus, neaizmirstiet par tiem rūpēties. Lai nagi būtu stipri, tiem ir vajadzīgi vitamīni A, B, C, E, D. Visi šie vitamīni pietiekamā daudzumā atrodas augļos un dārzeņos. Bet var arī palietot sintētiskos vitamīnus.



Foto: dokonchikovnogtej.ru
Nagu nostiprināšana ar želatīnu, kura galvenā sastāvdaļa ir olbaltumvielas, tās stiprina, padara nagus mazāk lūstošus, tie pārstāj slāņoties. Želatīna nagu maskas palīdz nagiem atgūt veselīgo izskatu, bagātina tos ar vitamīniem un paātrina nagu augšanu. No želatīna var taisīt maskas nagiem vai lietot to iekšķīgi. Ēdiet pēc iespējas vairāk galertus vai augļu želejas.

Ja atšķaidīto želatīnu sajauc ar ūdeni vai citrona sulu un lieto šādu nagu masku mēnesi, tad nagi būs stipri un veselīgi. Želatīnu var iegādāties jebkurā veikalā, bet tam jābūt bez krāsvielām un sintētiskām piedevām.
Izšķīdinām želatīnu siltā ūdenī un ļaujam tam nedaudz uzbriest. Ja želatīns nav izkusis pilnībā, tad uz ūdens bāzes maisot to pasildām līdz želatīns pilnībā izšķīdis. Bet neļaujiet tam sākt vārīties, jo tad želatīns zaudēs savas labās īpašības. Tad ļaujam želatīna nagu maskai atdzist.

Sagatavosim nagus maskai:
Sākumā jānomazgā kārtīgi rokas ar ziepēm, tad vajadzētu veikt neapgriežamo manikīru. Uz nagiem uzklājam līdzekli kutikulas noņemšanai un ar apelsīna koka kociņu (ja tāda nav, tad ar parasto kociņu, kurš ir domāts kutikulas noņemšanai) pastumiet kutikulu līdz malai. Pēc tam uzklājiet uz rokām un nagiem mitrinošu krēmu.


Foto: moinogti.com
Nostiprinoša vanniņa nagiem
Lai pagatavotu šādu vanniņu , paņemiet 1 ēdamkaroti želatīna, 1 glāzi vārīta ūdens, bet, lai tas nav karsts. Sajaucam to, ļaujam uzbriest un uz ūdens bāzes uzsildam kamēr želatīns pilnībā izšķīst. Ļaujam nedaudz atdzist. Kad tas ir atdzisis, ņemam jau sagatavotu želatīnu un iemērcam tajā rokas un turam 15-20 minūtes. To var darīt sēžot pie televizora. Dažādībai želatīna vanniņai klāt var piepilināt dažus pilienus citrona vai apelsīna sulas. Nostiprinošu vanniņu nagiem jātaisa 3-4 reizes nedēļā. Želatīna nagu maska paātrinās nagu augšanu un nostiprinās tos. Nagu nostiprināšana ar želatīnu-tas ir labākais līdzeklis nagu atjaunošanā mājās apstākļos.

Foto: vk.com
Nostiprinoša medus-citrona nagu maska
Želatīnu sajaucam ar ūdeni tieši tā kā norādīts iepriekšējā receptē. Tad, kad želatīns ir izkusis, klāt pievienojām uz pusglāzi želatīna masas, 1 tējkaroti medus un 1 tējkaroti citrona sulas. Šajā maskā iemērcam vates diskus un pieliekam tos klāt pie nagiem, un paturam 20 minūtes. Ja taisīt šādu nagu masku visa mēneša garumā, tad jūsu nagi kļūs gludi un spīdīgi.

Želatīna maskas ir lielisks līdzeklis priekš tiem, kuri grib nostiprināt nagus pēc nagu uzaudzēšanas.


svētdiena, 2013. gada 1. septembris

Matu maska ar želatīnu( matu laminēšana mājas apstākļos)!

Foto: madam-club.ru

Ja jums ļoti lēni aug mati un jūs vēlaties, lai tie augtu daudz ātrāk, lai sāktu   skaisti spīdēt, tad šī matu maska būs domāta tieši jums.


Želatīna matu maska skaitās barojoša, jo satur ļoti daudz proteīnus, kuri ir ļoti vajadzīgi matu un nagu atjaunošanai. Šāda tipa matu maska neskaitās ārstnieciska, tā neizārstēs, piemēram, matu krišanas problēmu.

Želatīnu jāņem parasto bez krāsvielām. Ar želatīna matu masku nevajadzētu aizrauties, jo pastāv ļoti daudz želatīna veidi, un vairāki no tiem var sausināt matus. Kā arī pēc želatīna matu maskas, kādu laiciņu nevajadzētu lietot matu fēnu un karsējošus līdzekļus, lai mati paspēj atpūsties un nedaudz atjaunoties.

Lai pagatavotu šāda tipa matu masku, jums būs vajadzīgs:

  •  1ēdamkarote želatīna
  •  3ēdamkarotes karsta ūdens( bet ne vārošu)
  •  1tējkarote matu balzāma vai matu maskas, kuru jūs šobrīd lietojat

Želatīnu sajauciet ar karstu ūdeni, bet ne vārošu, kārtīgi samaisiet, lai nav kunkulīši, ļaujiet nedaudz pastāvēt, kādas 20 minūtēs. Kad želatīns uzbriedīs, sajauciet to ar matu balzāmu. Pa to laiku kamēr želatīns briest, izmazgājiet galvu ar šampūnu, uzklājiet matu balzāmu, kārtīgi izskalojiet un ar dvieli nosusiniet matus, lai tie ir pavisam nedaudz mitri. Tad uzklājiet želatīna masu uz tīriem, nedaudz mitriem matiem, atkāpjoties kādus 1-2 cm no matu saknēm un kārtīgi ierīvējiet matu masku visu matu garumā. Masku neklājiet uz galvas ādas vai matu saknēm, tad aptiniet galvu ar polietilēna maisiņu vai uzvelciet dušas cepurīti. Papildus galvu aptiniet ar dvieli un pasildiet ar fēnu 10-15 minūtes. Tad vēl vajadzētu paturēt matu masku matos apmēram 45 minūtes. Pēc tam kārtīgi izskalojiet galvu ar siltu ūdeni, nedaudz paturiet matus zem silta ūdens strūklas, ja arī ir palicis kāds želatīna kamoliņš, tad tas izkusīs un izskalosies. Garākus matus skalot vajadzētu nedaudz ilgāk, kamēr želatīns kārtīgi izskalojas. Pēc šādas matu maskas mati kļūst spīdīgāki un matu gali izskatīsies daudz veselīgāki. Želatīna laminēšanu mājas apstākļos jūs varat taisīt vienu reizi nedēļā un divu mēnešu garumā. Rezultātu jūs pamanīsiet jau pēc pirmās lietošanas reizes, un ar katru reizi laminēšanas efekts uzlabosies. 


Matu laminēšana mājas apstākļos ar želatīnu

Foto: self-confidence.ru 

Ja pēc šīs matu maskas jūsu mati tomēr ir kļuvuši cietāki un sausāki, tad jūsu matu tipam šī matu maska neder vai želatīns ir trāpījies nekvalitatīvs. Ja tas tomēr notika, nesatraucaties, nākošajā dienā izmazgājiet matus atkal kārtīgi ar šampūnu , ieliekat matu balzāmu, paturat apmēram 3 minūtes un kārtīgi izskalojiet ar siltu ūdeni. Nobeigumā matus izskalojiet ar vēsu ūdeni, kuram klāt ir pievienota citronu sula, lai ūdens būtu nedaudz skābs. Var izskalot ar kumelīšu tējas novārījumu. Matiem vajadzētu kļūt daudz mīkstākiem un spīdīgākiem.

Šī ir viss vienkāršākā recepte matu laminēšanas mājās apstākļos, bet jūs varat izmeiģināt arī matu maskas ar želatīnu ar laminēšanas efektu. Piemeklējiet sev piemērotāko matu masku, vadoties pēc jūsu matu tipa, matu krāsas un tā, cik ļoti jūsu mati ir bojāti. Taisot matu masku, tai jābūt krējuma vai šķidrā medus konsistencē. Masku neklājiet uz matu saknēm vai galvas ādas, lai neizraisītu niezi vai alerģiskas reākcijas un lai maska vieglāk noskalotos nost. Atkāpjaties vismāz 2 cm no galvas ādas.  Matu masku lietošanas princips ir visām vienāds kā norādīts pirmajā receptē, mainās tikai masku sastavdaļas. Zemāk mēs izskatīsim dažas receptes matu laminēšanas mājās apstākļos vairākiem matu tipiem. Jums tikai atliks piemeklēt sev vispiemērotāko.

Foto: haircompany.pro

Želatīna matu maska ar pienu
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes piena (proporcijās 1:3). Uz ūdens bāzes sildam, kamēr želatīns pilnībā izskūst, bet sekojiet, lai tas neuzvārās, jo tad želatīns pazaudēs visas savas labās īpašības. Kad želatīns atdzisīs, uzklājam uz tīriem, mitriem matiem.

Želatīna matu maska sausiem matiem
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes ūdens. Pēc tam pievienojām 1 tējkaroti ābolu etiķa un pāris pilienus lavandas eteriskās eļļas. Uz ūdens bāzes visu kārtīgi izšķīdinam, atdzesējam un lietojam kā norādīts pašā pirmajā receptē.

Želatīna matu maska taukainiem matiem
Sajaucam 1 olas dzeltenumu, 4 ēdamkarotes citronu sulas, 1 ēdamkaroti želatīna un 1 ēdamkaroti šampūna. Visu kārtīgi sajaucam un liekam uz ūdens bāzes, sildam līdz želatīns izkusīs, atdzesējam un lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna-olu matu maska visu matu tipiem
Sajaucam 1ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes ūdens. Piejaucam klāt 1 olas dzeltenumu un liekam uz ūdens bāzes, sildam kamēr želatīns izkusīs, atdzesējam. Lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna matu maska matu kuplumam
Sajaucam 1 tējkaroti želatīna, 1 tējkaroti bezkrāsaino hennu, 1 tējkaroti sinepes, 2 ēdamkarotes ūdens un 1 olu dzeltenumu. Kārtīgi visu sajaucam un sildam uz ūdens bāzes kamēr želatīns izkusīs, atdzesējam. Lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna matu maska ar sulu
Blondīnes var masai klāt pievienot citrona sulu, bet brunetes burkānu sulu. Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes sulas. Sulu mēs pievienojam ūdens vietā. Sildam uz ūdens bāzes kamēr želatīns izkusīs, atdzesejam un lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna un dadžu eļļas matu maska
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna un 3 ēdamkarotes silta ūdens. Klāt pievienojam 1 tējkaroti dadžu ēļļas. Visu sildam uz ūdens bāzes, kamēr želatīns izskusīs. Atdzesējam un lietojam kā norādīts pirmajā receptē.

Želatīna matu maska ar mandeļu eļļu
Sajaucam 1 ēdamkaroti želatīna, 3 ēdamkoretes silta ūdens. Ja jums ir sausi mati, tad pie šīs masas pievienojam -1,5 tējkarotes mandeļu eļļas (var nopirkt aptiekā vai Drogas veikalos), normāliem matiem -1 tējkaroti mandeļu eļļas, taukainiem matiem- 0,5 tējkarotes mandeļu eļļas. Visu sildam uz ūdens bāzes kamēr želatīns izkusīs, atdzesējam un lietojām kā norādīts pirmajā receptē.

 IETEIKUMI

  • Centieties matu maskas neklāt virsū uz galvas ādas un uz matu saknēm. Lai neparādās nieze vai kāda alerģīska reākcija.
  • Centieties, lai želatīns pilnībā izkūst, neklājiet želatīnu, ja tas ir vēl ar kamoliņiem. Tādu želatīnu būs grūti izskalot no matiem ārā un pēc tam grūti būs matus izķēmmēt.
  • Kad sildīsiet želatīnu uz ūdens bāzes, sekojiet līdzi, lai želatīns neuzvāras, jo tas zaudēs savas labās īpašības, ja tomēr tas notika tad labāk sataisiet matu masku no jauna. 

Daudzi cilvēki želatīnu lieto vēl papildus iekšķīgi, lai mati un nagi ātrāk augtu. Pēc atsauksmēm spriežot, ļoti labi nostiprina matus un nagus.

Sejas maskas ar želatīnu


Foto: natural-medicine.ru

Šodien mēs parunāsim par to, kādu labumu želatīns var sniegt mūsu sejas ādai. Želatīnu mūsdienās bieži izmanto kosmetoloģi, to izmanto matu kopšanā, sejas kopšanā kā arī nagu kopšanā. Pateicoties tam, ka želatīns ir ļoti bagāts ar kolagēnu, kas tik ļoti ir nepieciešams mūsu matiem, ādai un nagiem. Kolagēna molekulas ir spējīgas dziļi iekļūt ādā. Tamdēļ želatīna sejas un ķermeņa maskas, mājas apstākļos, sniegs jums nepārspējamu atjauninošu efektu, tas padarīs mūsu ādu stingrāku un elastīgāku. Ja lieto želatīna sejas masku bieži, tad redzami samazināsies sejas krunciņas, āda kļūst tvirtāka, uzlabojas sejas ādas krāsa. Lietojot želatīnu matu maskas, mati sāk skaisti spīdēt, tie kļūst stingrāki un biezāki. Lietojot želatīnu nagu kopšanā, tas nostiprina nagus, neļauj tiem šķelties.

Kamdēļ noveco mūsu āda? Viena no lielākajam problēmām ir kolagēna trūkums, jo tas ir atbildīgs par ādas tvirtumu un elastīgumu. Ar laiku mūsu organisms pārstāj to ražot pietiekamā daudzumā, tas arī noved līdz paātrinātai ādas novecošanai. Tā kā parastais želatīns arī skaitās kolagēns, tas ļoti labi cīnās ar ādas novecošanas problēmām. Želatīns efektīvi savelk sejas ādu, izlīdzina krunciņas kā arī mīkstina un nedaudz balina sejas ādu, kas noderēs tiem , kuriem uz sejas ir parādījušies pigmentācijas plankumi. Želatīna sejas maskas mājas apstākļos ir ļoti viegli pagatavot. 

Kā to pagatavot?

Želatīnam jābūt bez krāsvielām un sintētiskām piedevām. Želatīnu sajaucam ar ūdeni, bet ne karstu, proporcijas būs norādītas receptē. Ļaujam tam uzbriest. Kad želatīns būs uzbriedis, tad liekam to uz ūdens bāzes sildīties, līdz želatīns pilnīgi izkūst. Pēc tam varam pievienot pārejos ingredientus, ja tas būs norādīts receptē. Gatavu masku uzklājam uz sejas ādas, izņemot acu un lūpu rajonus.

Želatīna sejas maskas jātaisa reizi nedēļā, lai āda atgūtu iepriekšējo elastīgumu un stingrību.

Foto: arabio.ru

Želatīna sejas maska jebkuram ādas tipam

Lai pagatavotu šādu sejas masku, jāņem 1 tējkaroti želatīna un 5 tējkarotes silta ūdens. Uz ūdens bāzes uzsildām , kad želatīns būs izkusis, pievienojam 1 ēdamkaroti skāba piena vai paniņas un vienu šķipsniņu miltus. Pirms uzklājam uz sejas želatīna masku, sejas ādu vajadzētu attīrīt un uzklāt mitrinošu krēmu. Kad tas ir izdarīts, tad varam uzklāt želatīna sejas masku. Kad maska sāk sacietēt, centieties nekustēties, nerunāt un nekustināt sejas vaibstus. Paturam 10-15 minūtes. Mazgājam masku nost ar siltu ūdeni. Šī sejas maska dziļi attīrīs poras.


Želatīna sejas maska ar sulu vai pienu

Lai pagatavotu šādu sejas masku jāņem 1tējkaroti želatīna un 5 tējkarotes svaigas sulas (citrona, apelsīna, greipfrūta , mandarīna)un dārzeņu sulas(kāpostu, tomātu, gurķu) vai piens. Proporcijas var mainīt, var ņemt tikai augļu sulu vai tikai dārzeņu sulu, var jaukt, piemēram, 3 tējkarotes citrona sulas un 2 tējkarotes gurķu sulas utt. Ūdeni šajā receptē mēs neizmantojam, ūdens vietā ir sula vai piens. Ļaujam želatīnam uzbriest un uz ūdens bāzes, maisot, uzsildam līdz tas pilnībā izkūst. Kad želatīns izkūst, uzklājam uz sejas ar vates tamponu vai otiņu. Atstājam masku uz sejas 20 minūtes, pa to laiku cenšamies nekustināt sejas vaibstus, kamēr maska sastings. Pēc tam sejas masku skalojam nost ar siltu ūdeni. Pēc šādas maskas jūs uzreiz pamanīsiet, ka jūsu sejas āda ir kļuvusi daudz svaigāka, āda daudz tvirtāka un gludākā. Šāda želatīna sejas maska ar pienu - baro, sašaurina poras un savelk mūsu ādu.

Želatīna sejas maska pret melnām pīnēm (melnie punkti)

Lai pagatavotu šādu sejas masku, jāņem 1 tējkaroti želatīna un 5 tējkarotes ūdens. Uzbriedinām un uz ūdens bāzes izšķīdinam. Uzklājam uz sejas ādas pa vairākiem etapiem. Uzklājam, ļaujam sacietēt un klājam vēlreiz, tā vairākas reizes, lai mums sanāktu bieza maska. Centieties nekustināt sejas vaibstus, kamēr sejas maska kārtīgi sacietēs. Kad tā ir kārtīgi sacietējusi, tad ar nagu saķeriet maskas malu un lēnītēm velciet masku nost. Uz noņemtās sejas maskas jūs pamanīsiet mazus sīkus kunkulīšus no melniem punktiem. Pēc šādas maskas, sejas ādu vajadzētu apstrādāt ar losjonu un uzklāt sejas krēmu jūsu ādas tipam. Šāda sejas maska palīdzēs jums tikt vaļā no melniem punktiem un pīnēm uz sejas.


Foto: ralinda.ru
Želatīna-augļu sejas maska
Lai pagatavotu šādu sejas masku jums vajadzēs 1 tējkaroti želatīna un 5 tējkarotes ūdens. Uzbriedinam želatīnu un uz ūdens bāzes, maisot, izkausējam, līdz želatīns pilnīgi izkūst. Šādai masai klāt pievienojam 1 ēdamkaroti augļu biezeņa no jebkādiem augļiem un ogām. Varat paņemt banānu, tas der jebkuram ādas tipam, kā arī variet paņemt persikus, meloni, zemenes, kivi, avenes, hurmu, bumbieru, dzērvenes, vīnogas, citronu, apelsīnu, ābolu utt. Galvenais, neizmantot tos augļus vai ogas no kuriem jums ir alerģija. Paturiet 20-25 minūtes un noskalojiet ar siltu ūdeni. Šāda sejas maska atsvaidzinās jūsu sejas ādu un noņems noguruma pēdas. Šo masku var lietot gan uz sejas, kakla un dekoltē zonas.

Želatīna sejas maska taukainai ādai

Ja jums ir taukaina un jau vīstoša āda, jums lieliski noderēs šī želatīna sejas maskas recepte. Lai pagatavotu šādu sejas masku, jums vajadzēs 1 tējkaroti želatīna un 3 tējkarotes ūdens, ļaujiet želatīnam uzbriest un uz ūdens bāzes izkausējiet želatīnu, kamēr tas izkūst. Atsevišķā traukā sakuliet olu baltumu stingrās putās, tālāk turpinot kult olas baltumu pievienojiet klāt izkusušu želatīnu. Vēl kārtīgi visu sakuliet un uzklājiet vienmērīgā slānī šo masu uz sejas. Paturiet 20 minūtes , pa to laiku sejas maska sakaltīs, tamdēļ cenšaties nekustināt sejas vaibstus. Noskalojiet sejas masku ar siltu ūdeni. Pēc šādas sejas maskas pazūd taukainais sejas spīdums, sejas āda izlīdzinās, kļūst elastīgāka un maigāka.